سهام یک شرکت خانوادگی یکشنبه معارفه می‌شود/ شریک ایرانی وودافون در بورس

با درج نماد معاملاتی “های وب” در بازار دوم بورس تهران و در آستانه عرضه اولیه سهام این شرکت فردا این سهم به عموم سرمایه گذاران معارفه می شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، شرکت داده گستر عصر نوین از روز ۳۱ مرداد امسال به ‌عنوان پانصد و پانزدهمین شرکت پذیرفته‌ شده بورس اوراق بهادار در بخش «پست و مخابرات»، گروه و طبقه «مخابرات» با کد صنعت «۶۴۲۰۰۲» و نماد «های وب، HiWEB» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس درج شده است.
این شرکت از سال ۱۳۸۲ و با سرمایه یک میلیون تومانی به ‌عنوان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات انتقال داده (PAP) آغاز بـه کار کرده و در سال ۱۳۸۸ به مالکیت خانوادگی سه شخص حقیقی درآمده است.
هم اکنون در فهرست سهامداران عمده این شرکت نام سه شخص حقیقی شامل سید ایمان میری، سید علیرضا میری و شادی میری با سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی عنوان شده است.
مرکز اصلی این شرکت در شهر گرگان قرار داشته و در خیابان پاسداران تهران نیز دفتر مدیریت خود را مستقر کرده است.
همچنین این شرکت دارای ۷۰۵ نفر پرسنل است و موسسه حسابرسی اندیشمند تدبیر را به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی خود معرفی کرده است.
های وب در سال مالی ۹۴ در حالی توانسته سود ۶۰۶ ریالی به ازای هر سهم با سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی را محقق سازد که در سال مالی ۹۵ با وجود افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی از محل مطالبات حال شده موفق به تحقق عایدی ۳۲۷ ریالی به ازای هر سهم شده است. به عبارتی سود خالص این شرکت در سال مالی ۹۵ با احتساب سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی بیش از دو برابر سود سال مالی ۹۴ و اندکی بیشتر از ۱۳۰ تومان به ازای هر سهم بوده است.
گفتنی است این شرکت در ازای بیش از ۶۹۹ میلیارد تومان دارایی در سال مالی ۹۵ مبلغ ۴۰۱ میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومان بدهی را در بیلان خود ثبت کرده است.
شرکت داده گستر عصر نوین دارای پروانه رادیوترانک عمومی،پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت( FCP) و موافقت اصولی اپراتور مجازی موبایل MVNO)) از سازمان تنظیم مقررات رادیویی شده و علاوه بر موفقیت در مناقصه(USO) ارایه اینترنت پرسرعت به بیش از ۲۵ هزار روستا از انحصار ارایه خدمات شبکه ارتباطی به مدت ۱۰ سال در کشور برخوردار است.
شرکت ایرانی «های‌وب» (HiWeb) در حال حاضر بطور انحصاری نماینده رسمی و شریک تجاری اپراتور انگلیسی «وودافون» (Vodafone) است که قصد مدرنیزه‌ کردن زیرساخت سرویس‌های موبایل در ایران را دارد که گفته می شود محور این همکاری،کمک به توسعه‌ی زیرساخت‌های ارایه‌ سرویس‌های اینترنتی است.
فعالیت‌های «وودافون» (Vodafone) مربوط به مخابرات نمی‌شود و در زمینه‌ سرویس‌های انتقال پول با موبایل نیز فعالیت می‌کند. این شرکت در فروردین ماه سال ۲۰۰۷ با همکاری شرکت Safaricom از کشور کنیا اولین سرویس پرداخت موبایلی را راه‌اندازی کرد.
شرکت داده گستر عصر نوین در سال ۱۳۹۱ نام تجاری «های‌وب» را در بازار مخابرات و ارتباطات کشور معرفی کرد و به عنوان اولین و تنها شرکت دارنده پروانه توزیع پهنای باند اینترنتی کشوری (ISDP) و نیز یکی از ۱۱ شرکت دارنده پروانه ندا (PAP)در زمره یکی از بزرگترین شرکت های صنعت ITدر کشور مشغول به فعالیت است.
این شرکت افزایش سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی را در سال جاری ثیت کرده و در عین حال اصلاح ساختار تشکیلاتی ،آموزش و ارتقا سطح کیفی کارکنان،برون سپاری بخشی از فعالیت ها و تکمیل و راه اندازی شبکه ۴G را به عنوان برنامه های پیش روی خود اعلام کرده است.
های وب تا پایان سال مالی ۹۵ از بدهی احتمالی یک هزار و ۹۸ میلیارد و ۶۲ میلیون تومانی سخن گفته که تمامی آن مربوط به اسناد تضمینی موضوع حساب های انتظامی بوده و در سر فصل بدهی احتمالی صورت های مالی ۹۵ افشا شده است.
در ترازنامه این شرکت بیش از ۶۷ میلیارد تومان موجودی نقد آورده شده در حالی که دریافتنی های تجاری و غیر تجاری آن از ۱۳۳ میلیارد تومان فراتر رفته است.
در حساب های پرداختنی تجاری و غیر تجاری آن نیز بیش از ۸۷ میلیارد تومان بدهی آورده شده است.
از کل فروش ۳۰۳ میلیارد تومانی “های وب” در نهایت ۱۱ میلیارد تومان سود عملیاتی و نزدیک به ۵٫۵ میلیارد تومان سایر درآمد های غیر عملیاتی بر جای می ماند که با کسر مالیات ۲۰ میلیارد تومانی سود خالصی بالغ بر بیش از ۶۵ میلیارد تومان را در پایان سال مالی ۹۵ برجای گذاشته است.
این در حالی است که این شرکت بیش از ۳۱ میلیارد تومان از درآمد عملیاتی خود را برای تسویه تسهیلات بانکی کنار گذاشته که از این رقم مبلغ ۱۱ میلیارد تومان تنها به عنوان سود پرداختی بابت تسهیلات مالی پرداخت می شود.
های وب در بودجه سال مالی ۹۶ با پیش بینی فروش ۴۰۶ میلیارد و ۱۶۵ میلیون تومانی از برآورد عایدی ۳۸ تومان و ۶ ریالی به ازای هر سهم خبر داده است که در عملکرد سه ماهه حسابرسی نشده اول امسال با سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی ۱۳ درصد از این عایدی را محقق کرده است.
حسابرس “های وب” در خصوص صورت های مالی سال ۹۶ این شرکت عنوان کرده است « همانگونه که در یادداشت ۵ همراه صورت سود و زیان پیش بینی شده منعکس است مانده سرفصل درآمدهای عملیاتی به مبلغ ۴٫۰۶۱ میلیارد ریال می باشد که لازم به ذکر است تحقق هریک از منابع درآمدی حاصل از مجوزهای اخذ شده از سازمان تنظیم و مقررات رادیویی منوط به ادامه سطح فعالیت شرکت در سطوح قبلی و ایجاد بستر های مناسب درخصوص درآمدهای جدید شرکت، طی ۹ ماهه پایانی سال می باشد. »
به گزارش فارس، در آستانه عرضه اولیه سهام شرکت داده گستر عصر نوین(های وب) در بازار دوم بورس تهران قرار است روز یکشنبه این هفته جلسه معارفه ای در هتل اسپیناس پالاس برگزار شود .
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz