دوسوم آمریکایی‌ها اخبار را از شبکه‌های اجتماعی می‌گیرند

حدود دو سوم افراد بزرگسال در آمریکا برای دریافت اخبار از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؛ امری که نشانگر اقبال گسترده به این پدیده برای افزایش اطلاعات از رویدادهای محیط اطراف است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از رویترز، بررسی‌های موسسه پیو نشان می دهد از هر ۱۰ بزرگسال آمریکایی دو نفر این کار را غالبا و به صورت مرتب انجام می دهند و ۶۷ درصد مردم هم حداقل برخی اخبار خود را از این طریق و با مراجعه به فیس بوک، توییتر و اسنپ چت دریافت می کنند. این رقم در سال ۲۰۱۶ برابر با ۶۲ درصد بود.
همچنین بر اساس همین بررسی، برای اولین بار حدود ۵۵ درصد از مردم ۵۰ سال به بالا در آمریکا از شبکه های اجتماعی برای مطالعه اخبار استفاده می کنند. این رقم در سال ۲۰۱۶ برابر با ۴۵ درصد بود.
رشد این رویکرد به خصوص در میان آمریکایی های مسن، با سطح تحصیلات کمتر و غیرسفید قابل توجه است. البته هنوز هم میزان استفاده افراد زیر ۵۰ سال از شبکه های اجتماعی برای دریافت اخبار بیشتر است و به عنوان مثال ۷۸ درصد این افراد گفته اند از شبکه های اجتماعی برای مطالعه اخبار استفاده می کنند که از سال ۲۰۱۶ به این سو بدون تغییر باقی مانده است.
در میان شبکه های اجتماعی مختلف فیس بوک مورد توجه ۴۵ درصد از بزرگسالان آمریکایی است و یوتیوب با ۱۸ درصد در رتبه دوم و توییتر با ۱۱ درصد در رتبه سوم است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz