واحد تشخیص محصولات تقلبی یا فاقد مجوز نانو تشکیل شد

مدیر کارگروه ترویج ستاد توسعه فناوری نانو گفت: در این ستاد، برای بررسی محصولات تقلبی یا فاقد مجوز، واحد ارزیابی محصولات دانش بنیان ایجاد شده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، عماد احمدوند، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نظارت بر محصولات نانو، اظهار داشت: ضروری است که بر تولیدات محصولات نانویی کشور نظارتی وجود داشته باشد به همین دلیل واحد ارزیابی محصولات دانش بنیان برای بررسی محصولات تقلبی یا فاقد مجوز در ستاد توسعه فناوری نانو ایجاد شد.
وی افزود: این واحد با پیگیری‌های صورت گرفته کمیته نانو فناوری در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی برای نظارت بر محصولات تولیدی راه اندازی شده است.
مدیر گروه ترویج ستاد توسعه فناوری نانو تاکید داشت: همچنین در ستاد نانو کمیته هایی راه اندازی شده اند که علاوه بر محصولات تولیدی، محصولات وارداتی را نیز نظارت می کنند.
به گفته احمدوند، البته که محصولاتی که در شرکتها بر پایه فناوری نانو در حال تولید هستند توسط ستاد نانو نظارت و ارزیابی می شوند.
وی با بیان اینکه محصولات شرکتهای تولید کننده برپایه فناوری نانو نیز رصد می شوند، اظهار داشت: ستاد توسعه فناوری لازم است که محصولات نانو را هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار دهد تا بدین واسطه این محصولات کیفیت خود را حفظ کنند؛ همچنین ستاد نانو بازار این محصولات را ارزیابی می کند تا بر اساس حفظ کیفیت آن، گواهینامه و تاییدیه نانو مقیاس محصول را تمدید کند.
به گفته وی، معمولا گواهینامه آزمایشی نانو مقیاس به محصولات اعطا خواهد شد که مدت این گواهینامه یک ساله است. در حال حاضر بیش از ۲۵۰ شرکت دانش‌بنیان موفق به دریافت گواهینامه نانو مقیاس شده‌اند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz