صادرات ۱۷ میلیون دلاری ۳ محصول نانویی به ۴ کشور

یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانو در سال ۹۴ توانست ۳ محصول مبتنی بر فناوری نانو را با حجم ۱۷میلیون دلار به ۴ کشور صادر کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانو با حجم صادراتی به ارزش حدودی ۱۷میلیون دلار موفق‌ترین شرکت صادرکننده‌ محصولات نانویی در سال ۱۳۹۴ بوده است. مستربچ‌های نانویی، گرانول‌های نانویی و نانوکامپاندها در زمره‌ محصولات نانویی صادراتی این شرکت در سال ۱۳۹۴ قرار داشتند.
تمرکز فعالیت این شرکت تولید انواع مستربچ و افزودنی‌های پلیمری، نانوکامپاندهای صنعتی و بهداشتی است که ظرفیت تولید سالانه‌ آن ۱۸۰ هزار تن است. این شرکت در سال ۱۳۹۴ با صادرات ۱۷ میلیون دلار از محصولات تولیدی خود بالاترین میزان صادرات محصولات نانویی را در بین شرکت‌های ایرانی به خود اختصاص داده است.
کشورهای تاجیکستان، ترکمنستان، افغانستان و ازبکستان از جمله کشورهای هدف صادرات این شرکت بوده‌اند.
یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع بسته‌بندی، صنایع نساجی و تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، گرانول‌های پلیمری است که این شرکت با اعمال فناوری نانو به فرایند تولید این محصولات، خواص منحصربه‌فردی را به این محصول داده است.
گرانول نانوکامپوزیتی تولیدی این شرکت نیز دارای خواص آنتی باکتریال است و استفاده از این محصولات در تولید منسوجات، از رشد باکتری‌ها جلوگیری خواهد کرد. در ساختار این گرانول‌ها از نانوذرات اکسید روی استفاده شده است.
اکسید روی دارای خواص بازدارندگی انواع مختلف باکتری‌ها و قارچ‌ها است. ذرات ریزتر اکسید روی رفتار بازدارندگی بیشتری را از خود نشان می‌دهند. این رفتار به مساحت سطحی و غلظت اکسید روی بستگی دارد. غلظت بالا و سطح ویژه‌ بالا رفتار ضدمیکروبی بیشتری را ایجاد می‌کند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz