جوان گرایی در وزارت ارتباطات درست ترین و به جاترین جوانگرایی در نظام است

جوان-گرایی-در-وزارت-ارتباطات-درست-ترین-و-به-جاترین-جوانگرایی-در-نظام-است
حجت الاسلام سید حسن خمینی در دیدار خانواده ارتباطات کشور گفت : جوانگرایی در وزارت ارتباطات درست ترین و به جاترین جوانگرایی در نظام است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، حجت الاسلام حسن خمینی در مراسم میثاق خانواده ارتباطات کشور با امام راحل با اشاره به اینکه هر زمان و عصری به نامی شهره است ، گفت : عصر امروز نیز به عصر ارتباطات شهرت یافته است و بعدها نیز این مقطع را نیز به همین نام می شناسند.
سیدحسن خمینی با بیان اینکه این فضا به گونه ای است که نسل های آن ۵ ساله تغییر می کند، تصریح کرد: سرعت ورود نسل های جدید در این حوزه طوری است که نسل های قبلی امکان کار با نسل های جدید را ندارد.
وی جوانگرایی در وزارت ارتباطات را درست ترین و به جاترین جوانگرایی در نظام عنوان کرد.
نوه امام خمینی با ذکر مثال هایی از گذشته های دور اشاره به نحوه ارسال اخبار و مطالب در آن زمان، تاکید کرد: امروز روزگاری است که قبل از شنیدن خبر آن را می بینیم.
سید حسن خمینی با بیان اینکه هر پدیده ای لوازم خود را دارد، افزود : هر ساخته انسانی یک بعد منفی و یک بعد مثبت دارد و باید جامعه را برای استفاده از ابعاد مثبت آن به تربیت سالم برسانیم.
وی تصریح کرد: در برخی مواقع به دلیل آشنا نبودن با این پدیده های جدید مانند ابتدای ورود تلویزیون ، رادیو و یا صنعت چاپ به کشور، امکان دارد منافع منفی آن بیشترا زمنافع مثبت باشد .
سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه اینترنت و فضای وب لازمه قهری روزگار ما است ، افزود : باید از ضررهای و مفاسد این فضا ممانعت کنیم و از مزایای خوب فضای مجازی انتفاع ببریم که بزرگترین انتفاع این موقعیت ایجاد فضای آزاد اطلاع رسانی است که دوای درد روزگار جامعه ما است .
وی با اشاره به اینکه بهترین کنترل ، کنترل غیر رسمی است، افزود: هیچ ابزاری غیر از رسانه، مردم و افکار عمومی برای مبارزه با فساد کارایی ندارد و بزرگترین عاملی که جامعه و مردم را از سمت فساد دور می کند افکار عمومی و رسانه است.
وی با تاکید بر اینکه فساد در هیچ رده ای در کشور پذیرفته نیست، گفت : هیچ کسی نباید از نگاه تیزبین جامعه به دور باشد و نخستین شرط جامعه اسلامی این است که جلوی فساد گرفته شود و در برخورد با آن با هیچ کسی تعارف نداشته باشیم.
سید حسن خمینی تصریح کرد: نسبت به فساد باید حساسیت داشته باشیم و این حساسیت در فضای مجازی و شبکه جهانی وجود دارد و کارکرد خوب این مجموعه است.
وی با بیان اینکه با زیرساخت های فراهم شده همه دارای رسانه هستند، گفت : با این امکان هر کسی می تواند تولید فکر ، خبر و انتقاد کند که شاید تلخی هایی هم داشته باشد اما نتیجه آن مثبت است.
سید حسن خمینی بزرگترین رسانه را ارتباطات عنوان کرد و اظهار داشت: اگر شعار ما مقابله با فساد است، توجه به افکار عمومی را بسط دهیم و به خرد جامعه و مردم اعتماد داشته باشیم.
وی با اشاره به اعتماد امام راحل به مردم، خاطر نشان کرد : بزرگترین درسی که می توانیم از امام بگیریم این است که به فهم مردم اعتماد داشته باشیم.
سید حسن خمینی به خدمات دهندگان در حوزه ارتباطات نیز توصیه کرد طوری عمل کنید که مردم به خدمات دهندگان در این حوزه اعتماد کرده و احساس کنند که اطلاعات شخصی آنها امنیت دارد ، بنابراین پاسدار حرمت های آنان باشید.
وی با اشاره به صحبت های چند روز گذشته وزیر ارتباطات در زمینه کاهش تعرفه خدمات هم گفت : کاهش نرخ خدمات کار درستی است و مردم احساس می کنند که با کمترین هزینه به این امکانات دسترسی دارند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz