نقشه ماهواره‌ای فیس‌بوک، رقیبی برای گوگل‌مپ + فیلم

فیس‌بوک با بهره‌گیری از هوش مصنوعی موفق به تهیه نقشه‌ای شده است که محل زندگی تک تک افراد را بر روی کره زمین نشان می‌دهد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، و به نقل از دیلی میل، این غول اینترنت امیدوار است که بتواند به واسطه این نقشه امکان دسترسی افراد بیشتری را به اینترنت فراهم کند.
این فناوری نقشه‌برداری که فیس‌بوک ادعا می‌کند به تنهایی آن را توسعه داده، می‌تواند هر ساختار دست بشر را در هر کشوری بر روی زمین تا ۱۵ فوت به درستی مشخص کند.
این نقشه از تلفیق ارقام سرشماری دولت با اطلاعاتی که از ماهواره‌های فضایی به دست آمده، ساخته شده است.
“جنا لوویس”، رئیس فدراسیون مشارکت نوآوری استراتژیک و منابع انسانی، به انجمن فناوری فضایی و سرمایه‌گذاری در سانفرانسیسکو، گفت: از این داده‌ها می‌توان برای شناختن توزیع جمعیت بر روی زمین استفاده کرد تا بهترین تکنولوژی‌های ارتباطی را در مکان‌های مختلف ارزیابی کرد.
او گفت: “ما این را به عنوان یک گزینه قابل قبول برای خدمت به جمعیت‌هایی می‌بینیم که یا به اینترنت دسترسی نداشته و یا اینترنت ضعیف دارند.”
شرکت “مارک زاکربرگ” در حال توسعه انواع مختلفی از فناوری برای ارائه دسترسی به اینترنت از هواپیماهای بدون سرنشین خود گرفته تا ماهواره‌ها را توسعه داده و امیدوار است که این نقشه بتواند برای تشخیص اینکه کدام فناوری برای کدام ناحیه مناسب است، مورد استفاده قرار گیرد.
“لوییس” در این باره بیان کرد که ماهواره‌ها برای ما واقعا هیجان انگیز هستند. ما برای تکمیل شبکه‌های مبتنی بر زمین، با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ارتفاع بالا و ماهواره‌ها در حال تلاش برای اتصال افراد از استراتوسفر و از فضا هستیم.
فیس بوک قبلا گفته است که نقشه‌ها را با استفاده از هوش مصنوعی AI ساخته و همچنین از تکنیک‌های دید رایانه‌ای در تصاویر ماهواره‌ای با وضوح بالای شرکت DigitalGlobe استفاده کرده است.برای دیدن فیلم اینجـــــا کلیک کنید.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz