توسعه کسب و کار نوپا در عرصه اقتصاد دیجیتال از برنامه های اساسی وزارت ارتباطات است

( گروه: شرکت مخابرات ایران )محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه مراسم بهره برداری از ۸۲۵ پروژه مخابراتی با اعتباری بالغ بر یک هزارو ۲۹۴ میلیارد ریال در استان خراسان رضوی گفت : امیدوارم از فرصت بی نظیر انقلاب دیجیتال که در حال رخ دادن است، طی چهار سال دولت دوازدهم بهترین بهره را به نفع مردم ایران ببریم.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه خراسان رضوی، وی اظهار کرد: اکنون ظرفیت خوبی در عرصه فناوری و اطلاعات در کشور از نظر نیروی انسانی نخبه، کشش بازار و ایجاد اشتغال وجود دارد.
وزیر ارتباطات گفت: توسعه کسب و کار نوپا و ایجاد خدمات جدید، هم توسعه رفاه مردم و هم اشتغالزایی را به دنبال دارد و از سوی دیگر باعث می شود بستر شبکه ملی اطلاعات توسعه یابد.
استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: هم اکنون کلاشهر مقدس مشهد و استان بزرگ خراسان رضوی به عنوان ویترین، منظر و پیشانی کشور جمهوری اسلامی ایران مطرح است.
علیرضا رشیدیان افزود: سالانه ۲۷ میلیون زائر از مناطق مختلف کشور و دو و نیم میلیون زائر خارجی به شهر مقدس مشهد و استان خراسان رضوی سفر می کنند لذا ظرفیت های ارائه خدمات به مردم در این استان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی بیان کرد: لذا ارتقای کیفیت خدمات رسانی در حوزه های مختلف ارتباطی و مخابراتی در سطح شهر مشهد و خراسان آبروی کشور و نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود.
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در جهت توسعه و ارتقای خدمات ارتباطی مخابراتی در استان خراسان رضوی با هدف ارتقای خدمات و ایجاد اشتغال های جدید طی سالهای اخیر تلاش زیادی شده است که جای قدردانی دارد.
مدیر عامل مخابرات خراسان رضوی هم در این جلسه با بیان اینکه ، برای راه اندازی ۸۲۵ پروژه مخابراتی در این استان که اکنون شاهد افتتاح آنها هستیم، یک هزار و ۲۹۴ میلیارد ریال هزینه شده است.گفت : این طرحهای مخابراتی در ۲۵ شهرستان استان خراسان رضوی نظیر مشهد، سبزوار، نیشابور، سرخس، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام، رشتخوار، خواف، چناران، درگز، مه ولات، فریمان، زاوه، کلات، قوچان و گناباد اجرا شده است.
و محمد سالاری افزود: تاسیس ۱۱۷ سایت نسل سوم همراه اول ۳G، نوسازی ۳۳۵ سایت همراه اول، تاسیس ۱۰۹ سایت همراه اول ۴G، توسعه سوئیچ تلفن ثابت به میزان ۱۹ هزار و ۹۳۰ پورت، توسعه اینترنت پرسرعت (ADSL) به میزان ۹ هزار و ۲۹۴ پورت و اجرای فیبر نوری به میزان ۱۰۳ کیلومتر را از جمله این طرحهای مخابراتی در استان خراسان رضوی است
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz