حمایت از طرح‌های تولیدی و دانش‌بنیان در دستور کار بانک سینا

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به خدمات این بانک به شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از تولید داخل گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اقداماتی برای اعطای تسهیلات بانکی با بهره کم برای مناطق محروم اجرایی شده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، مهندس پیشرو در مراسم افتتاح باجه بانک سینا در صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به هدف‌گذاری‌های انجام شده در عرصه‌های علم و فناوری از اسناد بالادستی کشور، افزود: دستیابی به رتبه‌های اول در بخش‌های مختلف از جمله اهداف کشور در اسناد بالادستی است، از این رو لازم است تا ایده‌های نوآورانه پرورش و تبدیل به نمونه اولیه و تولید انبوه شود.
وی با بیان این‌که بانک‌ها در کنار صندوق نوآوری می‌توانند در این هدف موثر باشند، اظهار کرد: یکی از موضوعات مطرح برای شرکت‌های دانش بنیان وثیقه و پشتوانه‌های مالی است که در این مسیر صندوق نوآوری و شکوفایی اقداماتی را اجرایی کرده است.
وی ادامه داد:‌ بانک سینا نیز در سال‌های اخیر در زمینه حضور ضمانتنامه‌های بانکی، نگهداری حساب‌ها و تامین مالی شرکت‌ها نقش مهمی را ایفا کرده است و ما از صندوق نوآوری و شکوفایی سپاسگذاریم.
مدیر عامل بانک سینا با اشاره به خدمات این بانک به مناطق محروم، یادآور شد: از آن‌جایی که این بانک در سراسر کشور شعبات متعددی دارد، از این رو با تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت مناطق محروم ریاست‌جمهوری به امضا رساندیم، اقدام به اعطای تسهیلات تا سقف ۲ میلیارد تومان با نرخ هشت درصد کردیم.
مهندس پیشرو، رسالت اصلی بانک سینا را حمایت از طرح‌های تولید و دانش‌بنیان نام برد و اظهار کرد: در سالی که به نام «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده است؛ اطمینان دارم که در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی قادر هستیم گام‌های موثری برداریم.
وی با اشاره به افتتاح باجه بانک سینا در صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این اقدام زمینه‌ای برای ارائه خدمات بیشتر به شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود، چرا که ارتقای فعالیت‌های ما در این حوزه علاوه بر اعتبار موجب برکاتی در کشور خواهد شد.
مدیر عامل بانک سینا با تاکید بر این که ما دل به سودهای زیاد بانکی نبسته‌ایم، ادامه داد: امید ما به سودهای اندکی است که از طرح‌های دانش‌بنیان کسب می‌کنیم که در این راستا ریسک منابع بانکی ما در این بانک مدیریت شده است.
پیشرو، همچنین به خدمات اجتماعی این بانک درکنار خدمات دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: در پایان سال ۹۵ قصد چاپ و توزیع سررسیدهای جدید را داشتیم که با تصویب هیات مدیره هزینه‌ چاپ این سررسیدها و کاهش تبلیغات را که بالغ بر ۳ تا ۴ میلیارد تومان می‌شد، جمع آوری و اقدام به خرید ۳۰ دستگاه آمبولانس برای مناطق محروم کشور کردیم.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz