کلاهبرداری در فضای مجازی با شگرد ثبت نام تورهای مسافرتی

News-FATA-Fraud in virtual space with the registration of travel tours-www.cyberpolice.ir_
رییس پلیس فتا استان اصفهان گفت: فردی که با درج آگهی‌های تقلبی در فضای مجازی تحت عنوان تورهای مسافرتی از کاربران کلاهبرداری می‌کرد با ۲۲ فقره کلاهبرداری توسط پلیس‌فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر ثبت نام و پرداخت مبلغی پول بابت تورهای مسافرتی هیچ خدماتی به آنها ارائه نشده، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: شاکیان ادعا داشتند در فضای مجازی و سایت دیوار آگهی‌ای را مشاهده می‌کنند که در آن تورهای مسافرتی ارزان قیمت با عنوان”تورهای لحظه آخری” درج گردیده که پس از تماس با فرد آگهی دهنده، وی مبلغ سفر را برای رزرو آنها در تور دریافت می‌کند اما متوجه می‌شوند که هیچ توری در میان نبوده و این آگهی صرفاً کلاهبرداری بوده است.
این مقام مسئول عنوان کرد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم در خارج از استان اصفهان شناسایی که با هماهنگی مقام محترم قضایی و اعزام اکیپی از مامورین این پلیس در مخفیگاه خود دستگیر و به استان اصفهان انتقال داده شد.
سرهنگ مرتضوی افزود: متهم ابتدا منکر بزه انتسابی شده اما در مواجه با مدارک و مستندات قانونی به ۲۲ فقره کلاهبرداری از کاربران تحت عنوان ثبت نام تورهای لحظه آخری به مشهد مقدس، کیش، قشم و دیگر شهرها اعتراف نمود.
سرهنگ مرتضوی در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه نمود: بدون تحقیق و بررسی دقیق در مورد آگهی‌های درج شده در فضای مجازی اقدام به خرید کالا یا خدمات نکنند و تا زمانی که خدماتی به آنها ارائه شده زودتر از موعد پولی بابت آن پرداخت نکنند.
شایان ذکر است سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارشات مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران گرامى بوده و همچنین کاربران گرامى مى‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهاى سایبرى را از این سایت دریافت نمایند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz