مجرم جنسی شبکه‌های اجتماعی با ۱۸ قربانی به دام پلیس فتا افتاد

fata _0
رئیس پلیس فتا فرماندهی استان زنجان در توصیه به والدین که مراقب فعالیت سایبری فرزندان خود باشید، گفت: متاسفانه برخی والدین در این خصوص حساسیت لازم را ندارند و فرزندان آنها در فضای سایبر بدون هیچگونه همراهی و نظارتی آزادانه و بی پروا فعالیت می‌کنند و این امر باعث گرفتاری آنها در دام مجرمان سایبری شده و برای فرزندان و خانواده‌های آنها دردسرهای فراوان ایجاد می‌کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ دوم محمد‌علی آدینه‌لو با بیان اینکه برخی کاربران با هویت‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی به دنبال شکار و طعمه می‌گردند، اظهار کرد: این افراد با طرح دوستی با کاربران، از آنها عکس و فیلم تهیه کرده و بعد اقدام به اخاذی می‌کنند.
وی افزود: در پی رصد و پایش‌های مستمر صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتای زنجان شخص یا اشخاص نامعلومی در یکی از شبکه‌های اجتماعی با عنوان برده جنسی اقدام به ترویج فساد و فحشا می‌کردند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی استان زنجان با بیان اینکه بعد از تشکیل پرونده تحقیقاتی، مراتب شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین مربوط در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت، افزود: با اقدامات فنی و پلیسی و پی‌جویی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتای زنجان هویت و مشخصات دقیق متهم به نام ا.ا ساکن زنجان شناسایی گردید.
سرهنگ آدینه‌لو گفت: پس از هماهنگی با مقام قضایی اکیپی از کارآگاهان این پلیس به موقعیت اعلامی اعزام و کلیه تجهیزات فنی و مستندات دخیل در بزه توقیف و متهم دستگیر و به این پلیس دلالت شد که در ابتدای بازجویی منکر هر گونه بزه ارتکابی شد ولی در نهایت پس از مواجه شدن با قرائن و شواهد موجود در پرونده لب به اعتراف گشود.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه شبکه‌های اجتماعی قابلیت بالایی برای تبادل و بارگذاری فیلم و عکس دارد متهم پس ازشناسایی دختران جوان از طریق عکس پروفایل آنها پس از دعوت به صفحه شخصی خود مقاصد شوم خود را عمل می‌نمود که در همین راستا بیش ۱۸ نفر قربانی وی شده بودند.
سرهنگ آدینه‌لو با اشاره به فعالیت مجرمانه متهم گفت: متهم بعد از دریافت عکس و فیلم از قربانیان خود این افراد را برده جنسی کرده و از آنها سوء استفاده می‌کرد.
وی تاکید کرد: خانواده‌ها حتما بر فعالیت سایبر فرزندان خود نظارت نمایند تا عزیزانشان در دام مجرمان سایبری نیفتند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی استان زنجان همچنین به مجرمان سایبری هشدارداد: پلیس فتا بر فضای سایبر احاطه کامل دارد و با رصد و پایش مستمر فضای سایبر مانع فعالیت مجرمانه آنها شده و حتما با شناسایی مجرمان سایبری آنها به دست قانون می سپارد تا مجازات شوند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz