لزوم اخذ مجوز توسط اپلیکیشن‌های ارسال بسته/ پهپاد پستی فعلاً مجوز تهران را ندارد

مدیرعامل شرکت ملی پست در واکنش به ورود اپلیکیشن‌های اینترنتی حمل و نقل به بحث جابه‌جایی کالا گفت: تمامی فعالان بخش خصوصی که در بازار حمل و نقل کالا فعالیت می‌کنند یا باید از اپراتور خصوصی یا از شرکت پست مجوز فعالیت داشته باشند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، حسین مهری مدیرعامل شرکت ملی پست در نشست خبری به مناسبت نخستین سالروز ملی شدن شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در رابطه با سؤال فارس درباره تعیین تکلیف فعالیت شرکت ‌ای خصوصی فعال در حوزه پست از جمله اپلیکیشن‌های ارسال بسته و پیک‌های موتوری گفت: طبق مقررات تا یکسال پس از ملی شدن شرکت ملی پست، یک یا دو اپراتور پستی خصوصی باید وارد بازار شوند.
وی گفت: اخیراً شرکت پستی پیباکس مجوز فعالیت پستی گرفته که طبیعتاً رقابت در این حوزه بین ما و بخش خصوصی وجود خواهد داشت، اما به دنبال هم‌افزایی نیز هستیم.
وی گفت: فعالان پستی در بخش خصوصی ظرف یکسال یا باید با یکی از اپراتورهای جدید پستی کار کنند یا از شرکت پست مجوز بگیرند که چون تا این لحظه هنوز اپراتورهای جدید پستی کاملاً وارد نشدند، فعلاً در این باره اعمال مقررات نمی‌شود، اما درنهایت، فعالان بخش خصوصی حتماً باید این فعالان یا باید زیر چتر یکی از اپراتورهای دارای مجوز باشند یا اجازه فعالیت نخواهند داشت.
مهری همچنین از نهایی شدن موضوع پهباد پستی برای جابجایی کالا خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه پژوهشگاه فضایی با شرکت ملی پست دارای ۵ بند است که یکی از آنها ساخت پهباد پستی است.
وی گفت: هم‌اکنون پهباد پستی توسط پژوهشگاه فضایی ساخته شده که تا سقف ۵ کیلوگرم امکان جابجایی کالا را دارد.
مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به دلیل محدودیت‌های ویژه تهران، هنوز نتوانسته‌ایم مجوز پرواز این پهباد در تهران را اخذ کنیم، از این رو، برنامه پرواز این پهباد بین کیش و بندرعباس در حال پیگیری است.
وی در پاسخ به این سؤال که پیش از این یک پهباد پستی توسط دانشکده پست و مخابرات ساخته شده بود و مورد استفاده قرار نگرفت، گفت: پهباد جدید ساخته شده توسط پژوهشگاه فضایی، کامل‌تر و به روزتر است و پژوهشگاه فضایی در این زمینه تخصص دارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz