خیز مخابرات برای دور کردن رقبا از میدان / ترافیک استفاده از مراکز داده مخابرات، نامحدود می شود

خیز-مخابرات-برای-دور-کردن-رقبا-از-میدان-ترافیک-استفاده-از-مراکز-داده-مخابرات-نامحدود-می-شود
معاون شرکت مخابرات ایران از نامحدود شدن استفاده ترافیک سایت های روی دیتاسنتر شرکت مخابرات خبر داد و گفت: ضمن اینکه نرخ استفاده ترافیک سایت هایی که روی دیتا سنتر مخابرات قرار گرفته به مراتب ارزان تر از اینترنت بین الملل و اینترنت کشوری محاسبه می شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل ازتماس نیوز، سمیع‌الله صادقی عضو هیات مدیره مخابرات تهران با بیان اینکه به زودی میزان مصرف ترافیک داخلی مشترکان مخابرات، نامحدود می شود به مهر گفت: قصد داریم میزان مصرف مشترکان مخابرات را نامحدود کنیم؛ به نحوی که ترافیک داخلی برای مشترکان مخابرات با پرداخت آبونمان ثابت، نامحدود شود و فقط مشترکان برای اینترنت کشوری و بین المللی هزینه پرداخت کنند. به این ترتیب اینترنت مشترکان مخابرات برای استفاده از شبکه داخلی، هیچ وقت قطع نخواهد شد.وی افزود: ترافیک داخلی مشترکان مخابرات فقط مربوط به استفاده از سایتهای داخلی می شود که در دیتاسنتر مخابرات ایران، میزبانی می شوند. به این ترتیب مشترکان در کنار ترافیک کشوری و ترافیک اینترنت بین الملل، امکان استفاده از سایتهای داخلی را خواهند داشت که در دیتاسنتر مخابرات میزبانی می شوند که قیمت ترافیک آن به مراتب ارزان تر از اینترنت بین الملل و اینترنت کشوری محاسبه می شود.
معاون تجاری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین در ارتباط با ارایه فیبر نوری از مراکز مخابراتی تا منازل مشتریان به ایسنا گفت: کابل مسی در فاصله‌های طولانی برای ارایه سرعت بیشتر از ۲ مگابیت مشکل مواجه می‌شود اما در فیبر محدودیت سرعت به این شکل نداریم. فیبر نوری سرمایه‌گذاری زیادی می‌خواهد اما مخابرات تحت نظر سازمان تنظیم مقررات فعالیت می‌کند و قصد انحصار ندارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz