ابررایانه به فضا می رود/ ساخت رایانه های قوی برای مریخ

2515986
یک شرکت تولید کننده رایانه قصد دارد همراه موشک اسپیس ایکس چند ابررایانه به فضا بفرستد. هدف این ماموریت ساخت رایانه هایی قدرتمند برای حضور در مریخ است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از سی نت، شرکت اچ پی قصد دارد به طور آزمایشی چند ابررایانه به مدار زمین بفرستد. هدف این شرکت ساخت رایانه قدرتمندی است که بتوان آن را به مریخ برد.
این درحالی است که وجود مداوم اشعه های کهکشانی در فضا، روی رایانه ها تاثیر می گذارد و آنها را از کار می اندازد. به همین دلیل شرکت هیولت پاکارد و ناسا مشغول بررسی عملکرد فناوری ابرریانه ها در ایستگاه فضایی بین المللی هستند.
قرار است موشک اسپیس ایکس روز دوشنبه ماشینی را همراه خود به مدار زمین ببرد.
همراه موشک ماشینی به نام Spaceborne Computer، به فضا می رود که هدف آن بررسی قابلیت نرم افزارهای جدید برای ردیابی و اصلاح مشکلات ناشی از تابش اشعه خورشید و کهکشان به رایانه هاست.
نتیجه این تحقیق در نهایت به بهبود کیفیت رایانه های روی زمین نیز منجر می شود اما به هرحال هدف آن ارسال رایانه به مریخ است.
فضانوردان در مریخ دسترسی مستقیم به رایانه های سریع ندارد. این سیاره ۲۶ سال نوری با ما فاصله دارد.
از ابررایانه ها برای انجام فعالیت هایی مانند کشف مشکلات در فضاپیما یا تجهیزات اسکان در مریخ است.
از سوی دیگر ابررایانه «اسپیس بورن کامپیوتر» هیچ شباهتی به ابررایانه های عظیم و حجیم روی زمین ندارد. بلکه فقط با استفاده ازفناوری آنها مانند پردازشگرهای اینتل و ارتباط داخلی بسیار سریع به نودهای حسابرسی مستقل سیستم متصل می شود.
این رایانه از لینک ارتباط داخلی Gbps۵۶ بصری در نودهای مختلف استفاده می کند. به این ترتیب سرعت کافی برای انتقال اطلاعات در کمتر از یک ثانیه را خواهد داشت.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz