تقدیر دکتر واعظی از شرکت ملی پست برای ارتقای جایگاه بین المللی پست ایران

تقدیر-دکتر-واعظی-از-شرکت-ملی-پست-برای-ارتقای-جایگاه-بین-المللی-پست-ایران
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مدیر عامل و کارکنان شرکت ملی پست ایران برای ارتقای جایگاه بین المللی پست ایران تقدیر کرد.به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، اتحادیه پستی جهانی اخیراً بر اساس شاخص یکپارچه توسعه پستی نسبت به رده بندی کشورهای عضو در خصوص توسعه خدمات پستی بر مبنای نتایج سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) برای ۱۷۰ کشور اقدام کرد که شرکت ملی پست ایران در این رده بندی رتبه ۵۰ را به دست آورد .
پس از ارایه این گزارش توسط شرکت ملی پست ایران ، دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تلاش مدیر عامل و کارکنان شرکت ملی پست ایران به جهت ارتقای جایگاه بین المللی این شرکت، تقدیر کرد.
بر اساس اعلام اتحادیه پستی جهانی ، شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، توانست در این رده بندی با کسب امتیاز۵۱٫۳۲، از میان ۱۷۰ کشور در رتبه ۵۰ جدول و بالاتر از کشورهای منطقه و نزدیک به میانگین اروپای شرقی و کشورهای مشترک المنافع (۵۵٫۱) قرار گیرد.
این در حالی است که میانگین جهانی توسعه پستی ۳۸٫۶، کشورهای صنعتی ۶۷٫۴، آسیا و اقیانوسیه ۳۸٫۹، کشورهای عرب زبان ۲۷٫۵، آفریقا ۲۵٫۴ و آمریکای لاتین و کارئیب ۲۴٫۵ است و در جدول رده بندی کشورها ترکیه با اندکی اختلاف و با کسب امتیاز ۵۳٫۶۶ در رتبه ۴۸ قرار دارد.
بر اساس این گزارش ، داده های مورد نظر در این تحقیق شامل کلان داده های پستی (بالغ بر ۳ میلیارد سابقه رهگیری مرسولات)، آمار رسمی و مطالعات کلیدی اتحادیه است که نتیجه تحلیل داده های یاد شده، معیار امتیازها و رده بندی عملکرد کشورها (از صفر تا ۱۰۰) بر مبنای ۴ عامل کلیدی توسعه پستی یعنی اعتماد پذیری یا کارایی عملیات پستی، دسترسی به خدمات، رقابت پذیری، پایداری و انعطاف پذیری در نظر گرفته شده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz