برپایی کارگاه آموزشی معاونین پشتیبانی و عاملین ذیحساب شرکت ملی پست

نخستین روز از کارگاه آموزشی معاونین پشتیبانی وعاملین ذیحساب شرکت ملی پست باهدف آشنایی با مقررات و آیین نامه های جدید امور مالی پایان یافت.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، دراین کارگاه آموزشی که صبح امروز هفدهم مرداد ماه در سالن مهر برگزار شد احمد زاده سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور پشتیبانی مدیرعامل، طبائی ذیحساب و مدیرکل امورمالی و معاونین پشتیبانی و عاملین ذیحساب ادارات کل پست استان ها و مناطق پستی حضور داشتند.
درروزنخست این کارگاه آموزشی احمد زاده، مدیرکل دفتر مدیرعامل و سرپرست معاونت پشتیبانی و برنامه ریزی مدیرعامل اظهار داشت: نگاه اقتصادی همیشه مدنظر مسئولین شبکه پستی کشور بوده است و اولویت اول ما باید مدیریت هزینه باشد که در تمام شرکت و در همه حوزه ها باید اجرایی شود .
معاون پشتیبانی و برنامه ریزی مدیرعامل با اشاره به نگاه اقتصادی که باعث ایجاد رونق در شرکت می شود خاطر نشان کرد: بحث رونق کسب و کار و چابک سازی در ستاد باید در دستورکار قرار گیرد و در تمام استان ها بررسی و اقدام شود .
وی در ادامه تصریح کرد: توجه به مشتریان درون و برون سازمانی اصل مهمی است و لازمه شرکت پویا اهمیت به مشتری است و ساختارها طوری چیده شود که اصل اول مشتری باشد.
احمد زاده گفت: ضروریست هنگام عقد قراردادها قوانین و مقررات حقوقی و مالی و راه حل های قانونی پیش بینی شود تا در آینده مشکلی در این ارتباط حادث نشود.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور پشتیبانی با اشاره به اینکه آموزش یکی از بحثهای جدی سازمان های پیشرو است و باید پیگیری های جدی در این خصوص صورت پذیرد تصریح کرد: ما به زودی دریک فضای رقابت قرار خواهیم گرفت و این امر باعث پویایی در مجموعه خواهد شد و لازم است با توجه به بازار رقابت زیرساخت های هوشمند و پویایی داشته باشیم .
وی افزود: رقابت هم یک تهدید است و هم فرصت و برای ساده سازی فرآیندها باید از فرصت ها استفاده نماییم .
احمد زاده با بیان اینکه سهولت و دسترسی برای کارها در دولت الکترونیک، اپلیکیشن ها هستند تاکید کرد: ما باید در این فضا قرار گیریم و انتظار داریم شبکه پستی در خصوص شفاف سازی اطلاعات، برقراری نظم و انضباط در شبکه، همدلی در بین همکاران، رعایت عدالت و انجام نظارت های فیزیکی به الکترونیکی اقدامات مستمری را به عمل آورد.
معاون پشتیبانی و برنامه ریزی مدیرعامل می گوید: حرکت ما باید به سمت سوددهی و برتری باشد .
وی افزود:در بخش خدمات توزیع باید به استفاده بهینه از تجهیزات، ریزش درآمدها و ممیزی اسناد توجه ویژه ای داشته باشیم.
وی عنوان کرد: باید هرماه از سامانه ها، گزارش گیری انجام شود و ما باید برنامه ریزی دقیقی در قسمت پشتیبانی و مالی داشته باشیم و از تمام ظرفیت ها استفاده نماییم .
احمدزاده در پایان گفت: اقدامات حوزه برنامه ریزی، پشتیبانی و مالی، مشتری مداری، نظم و ترتیب، پاسخگویی به شبکه موضوعاتی است که در ارزیابی ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.
توکلی سرپرست دیوان محاسبات کشور در شرکت ملی پست نیز در این همایش به بحث و بررسی در خصوص قوانین و مقررات دیوان محاسبات پرداخت .
وی اظهار داشت: دیوان محاسبات با هیچ پرداختی که در چارچوب مقررات باشد مخالفتی ندارد، به خصوص در مورد شرکت ملی پست که خدمتگزاران زحمتکش و پرتلاشی دارد .
توکلی در ادامه مباحثی در خصوص شرح وظایف عاملین ذیحساب در مجموعه و قوانین و مقررات مالی و پشتیبانی بیان نمود.
طبائی مدیرکل امور مالی و ذیحسابی نیز کارگاه آموزشی مالی معاونین پشتیبانی و عاملین ذیحساب استانها و مناطق پستی ضمن تبریک روز خبرنگار برای فعالان اهل قلم و فرهنگ بیان داشت: با درایت و هوشمندی و زحمات شما همکاران، مدیریت قوی و در راس آنها اعضای هیات مدیره و شخص مدیرعامل وضعیت پست تغییر کرد و شبکه در مجموعه وزارت ارتباطات حرف زیادی برای گفتن دارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz