تولید اولین بازی واقعیت مجازی قابل کنترل با مغز

با گسترش تولید هدست های واقعیت مجازی، طراحی انواع بازی برای اجرا از این طریق نیز افزایش یافته و حال شاهد تولید اولین بازی واقعیت مجازی قابل کنترل با مغز هستیم.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از اسپکتروم، یک شرکت نوپا به نام نیوربل، نمونه اولیه یک بازی را تولید کرده که از طریق مغز کنترل می شود.
به این منظور یک ابزار جانبی به هدست های معمولی واقعیت مجازی افزوده می شود که انتقال سیگنال های مغز به هدست و کنترل بازی بدون تکان دادن اعضای بدن را ممکن می کند.
ابزار یاد شده جایگزین نواری می شود که در بالای هدست و برای نگهداشتن آن مورد استفاده قرار می گیرد. بازی طراحی شده با موفقیت بر روی هدست HTC Vive مورد استفاده قرار گرفته و سیگنال های مغزی را برای پیشبرد مراحل مختلف خود دریافت کرده است.
در جریان بازی یاد شده که Awakening یا بیداری نام دارد، فرد باید از ذهن خود برای فرار کردن از یک آزمایشگاه استفاده کند. قرار است این بازی بعد از تکمیل شدن در سال ۲۰۱۸ برای فروش روانه بازار شود.
البته شرکت نیوربل اهداف بزرگتری دارد و قصد دارد از کنترل مغزی برای ارائه خدمات آموزشی و حرفه ای مانند ورود سریع متون و کلمات و حذف تدریجی کنترل فیزیکی هم استفاده کند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz