برگزاری نشست‌های تخصصی صادرات و برندینگ در ستاد نانو

ستاد توسعه فناوری نانو در تلاش است تا برای توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان حوزه نانو نشست‌های تخصصی با حضور شرکت‌های فعال و بخش صنعتی برگزار کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، نشست تخصصی «صادرات و برندینگ» با حضور نمایندگان تعدادی از شرکت‌های نانویی فعال در حوزه‌های صنعتی چون تجهیزات، پتروشیمی، دارو، آب و محیط زیست، پوشش‌دهی، نساجی و خودرو برگزار شد.
در این نشست ۱۲ شرکت دانش‌بنیان فعال در زمینه نانو حضور داشتند و با توجه به اهمیت موضوع صادرات محصولات مرتبط با فناوری نانو این نشست در ستاد فناوری نانو برگزار شد و قرار است طی ۶ ماه آینده جلسات دیگری نیز برای بررسی وضعیت این شرکت‌ها در ستاد برگزار شود.
در حال حاضر ۵۲ کشور در سراسر جهان مشغول به تولید بیش از ۷۶۰۰ محصول با فناوری نانو در ۱۲۱۱ شرکت تولیدی و صنعتی هستند که در این میان سهم جمهوری اسلامی ایران تولید ۴۶۷ محصول و تجهیز نانویی در ۲۳۷ شرکت است.
امید است با توان افزایی این شرکتها در موضوع صادرات و برندینگ، جمهوری اسلامی ایران بتواند سهم بیشتری از بازار جهانی محصولات مبتنی بر فناوری نانو را کسب کند.
کارگروه صنعت و بازار با هدف توسعه صنعتی نانوفناوری و بازارسازی و بازاریابی برای این محصولات و همچنین دستیابی به بازارهای صادراتی برای آنها، برنامه‌هایی را در دستور کار دارد.
 
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz