نظارت دقیق رگولاتوری بر اجرای ترابردپذیری شماره موبایل/ادعای ممانعت اپراتور از خروج مشترکان صحت ندارد

13960515001672_PhotoA
معاون وزیر ارتباطات درباره ابهام کارشکنی در خروج مشترکان موبایل از اپراتور، گفت: این صحبت‌ها درست نیست. اپراتور مقصد تصور می‌کند اپراتور مبدا برای خروج مشترک مانع‌تراشی کرده اما بررسی لاگ کاربر خلاف آن را نشان می‌دهد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، علی اصغر عمیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که اپراتور اول با استناد به آمار مرکز مدیریت ترابرد (تغییر اپراتور با حفظ شماره موبایل) نتیجه اجرای ترابردپذیری را به نفع خود مثبت اعلام می‌کند، در همین حال اپراتور دوم نیز با استناد به آمار همین مرکز، اپراتور رقیب را به ممانعت از خروج مشترکان متهم می‌کند، چرا رگولاتوری شکایت اپراتور دوم در زمینه را بررسی و موضوع را شفاف نمی‌کند، گفت: این صحبت‌ها درست نیست. رگولاتوری به طور مرتب و دقیق بر اجرای ترابردپذیری نظارت دارد و شکایت‌‌ها را نیز بررسی می‌کند.
وی تصریح کرد: هیچ یک از آماری که درباره ترابردپذیری اعلام می‌شود معتبر نیست و فقط آماری که توسط رگولاتوری اعلام شود مورد اعتماد و استناد است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: ترابردپذیری شرایط و چارچوبی دارد. یک مشترک درخواست خروج می دهد اپراتور مقصد می‌بیند که یک لحظه جواب نیامد، می گوید حتماً اپراتور مبدأ ممانعت کرده است. اما وقتی لاگ کاربر را می‌آوریم و بررسی می‌کنیم می‌بینیم که واقعیت این نیست.
وی تأکید کرد: هر اپراتوری که ممانعت کند (از خروج مشترک) با آن برخورد می‌کنیم، تعارف نداریم و جریمه سنگین می‌کنیم.
عمیدیان خاطرنشان کرد: اما واقعا فضاهایی که گاهی گفته می‌شود بدون بررسی، نظارت و اعمال نظر رگولاتوری هیچ اعتباری ندارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz