پیش بینی رونق بازار تجهیزات شبکه فیبر نوری با ورود اپراتورهای ارتباطات ثابت

یک فعال بازار تجهیزات شبکه گفت: با ورود شرکت‌های FCP و فعال شدن نخستین اپراتور فیبر نوری به تدریج تقاضا برای تجهیزات فیبر نوری در حوزه در کشور افزایش می یابد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، سید علی سبزواری با اشاره به فعال شدن شرکت‌‌های ارائه دهنده تکنولوژی FTTX (اتصال فیبر نوری به اماکن) و ورود شرکت‌های FCP (اپراتورهای ارتباطات ثابت) در ایران، از رشد بازار تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه در حوزه FTTX و GPON در ایران خبر داد.
این فعال بازار تجهیزات شبکه گفت: در گذشته تنها شرکت مخابرات ایران در حوزه فیبر نوری فعالیت می کرد که در نتیجه تنها خریدار تجهیزات فیبر نوری در کشور محسوب می شد اما با صدور مجوز ورود شرکت‌های FCP به حوزه فیبر و صدور مجوز نخستین اپراتور فیبر نوری ایران به تدریج تقاضا برای تجهیزات فیبر نوری در کشور افزایش خواهد یافت.
وی خاطر نشان کرد: با گسترش سرویس‌های مبتنی بر فیبر نوری شاهد تحول در سرویس دهی ارتباطات در کشور خواهیم بود که سرعت تبادل اطلاعات را تا چند صدمگابیت بر ثانیه افزایش خواهد داد.
سبزواری تصریح کرد: در این میان با توجه به تعدد تولیدکنندگان و تامین کنندگان تجهیزات شبکه، تامین نیازهای بومی و امکان بومی سازی تجهیزات براساس نیاز بازار ایران باید یکی از ملاک‌ها و ویژگی‌ها در انتخاب تجهیزات وارد شده به شبکه های زیرساختی کشور باشد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz