افشای ابزار سیا برای جاسوسی از وبکم‌ها و میکروفون‌ها

بر اساس افشاگری جدید ویکی لیکس، سازمان سیا از ابزاری به نام Dumbo برای جاسوسی از وبکم‌ها و میکروفون‌ها در سراسر جهان استفاده می‌کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از وی تری، بدافزار یادشده برای انجام موفقیت آمیز وظایف محوله نیازمند دسترسی فیزیکی به رایانه های شخصی است تا بتواند تغییرات لازم را در تنظیمات موجود اعمال کند.
Dumbo توسط گروه دسترسی فیزیکی سازمان سیا مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از زیرمجموعه های مرکز اطلاعات سایبری سیا یا Centre for Cyber Intelligence (CCI) محسوب می شود.
Dumbo قادر به شناسایی، کنترل و دستکاری سیستم های مختلف کنترل و نظارت بوده و با نفوذ به رایانه های شخصی مجهز به ویندوز جاسوسی های خود را انجام می دهد. Dumbo بعد از آلوده کردن هر رایانه وسایل نصب شده مانند وبکم ها، میکروفون ها و وسایل متصل شده به صورت بلوتوث را شناسایی و برای جاسوسی از آنها اقدام می کند.
نفوذ Dumbo از طریق پورت یواس بی و از طریق دسترسی در سطح administrator صورت می گیرد و بر روی نسخه های ۳۲ بیتی ویندوز ایکس پی، ویستا و ویندوزهای جدیدتر ممکن است. اما نفوذ این بدافزار از طریق نسخه های ۶۴ بیتی ویندوزهای مختلف ممکن نیست.
هنوز مشخص نیست سیا از اطلاعات جمع آوری شده از این طریق چه استفاده ای کرده است، اما می توان حدس زد شواهد جمع آوری شده از این طریق در برخی دادگاه ها به عنوان سند به کار رفته باشد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz