معاون وزیر ارتباطات در نشست گروه پستی ۸ تاکید کرد : توسعه بازار یکی از استراتژی های اصلی رشد شرکت ملی پست است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست گروه پستی ۸ تاکید کرد: توسعه بازار یکی از استراتژی های اصلی رشد شرکت ملی پست است که در واقع شامل گسترش بازار بالقوه در میان مشتریان جدید می شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، صبح روز جاری نشست گروه پستی ۸ با محوریت تشریح تجربیات موفق، اقدامات و برنامه های آتی با تاکید برتوسعه بازار با حضور مهندس مهری، معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست، اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل، مدیران ستادی وهمچنین مدیران ۱۲ استان برتر کشور به میزبانی اداره کل پست اصفهان برگزار گردید.
دکتر حسین مهری در این گردهمایی طی سخنانی به تشریح توسعه بازار درشبکه پستی پرداخت وی گفت: توسعه بازار یکی از استراتژی های اصلی رشد شرکت ملی پست است تا بازارهای جدیدی را برای محصولات و خدمات فعلی و درحال راه اندازی شناسایی کرده و توسعه دهد.در واقع استراتژی توسعه بازار شامل گسترش بازار بالقوه در میان مشتریان جدید می شود.
وی بابیان اینکه مشتریان می توانند دربخش های جغرافیایی ،اجتماعی و صنعتی جدید درنظر گرفته شوند یادآور شد: استراتژی توسعه بازار می تواند نوعی روش استفاده جدید از یک محصول یا خدمت را نیز دربرگیرد.
مدیرعامل در ادامه سخنان خود، برنامه ریزی و پیاده سازی استراتژی توسعه بازار برای مشتریان جدید و برقراری ارتباط با مدیران شرکت های تامین کننده خدمات مورد نیاز درزنجیره ارزش کسب و کار شرکت،نظارت و رهبری پروژه های توسعه بازار شرکت، تجزیه و تحلیل بازار برای شناخت فضای رشد جدید، تحلیل جذابیت ها، نیازها و فرصت های بازار، گسترش فرصت های جدید در کسب و کارو ایجاد اطلاعات کاربردی برای گروه تبلیغاتی شرکت را از جمله مهمترین وظایف مدیر توسعه بازار عنوان کرد.
مهندس مهری با تاکید برالزامات و پیش نیازهای توسعه خدمات پستی نیز بیان داشت: شناسایی بازارهای بالقوه( دولتی و خصوصی )،بازارسازی،هوشمند سازی و پویایی درروش های قبول و توزیع،افزایش کیفیت به همراه رقابت پذیری درقیمت خدمات ارائه شده،وفادارسازی مشتریان با استفاده از ابزارهای انگیزشی،تبلیغات و اطلاع رسانی از خدمات ایجاد شده به منظور استفاده عمومی و توجه به نیاز مشتریان کلان و تولید فرآیند برابر درخواست موضوعاتی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
معاون وزیردراین نشست بر اهتمام هرچه بیشتر به پنج نکته اساسی را نیزبرای کسب سهم بیشتر از بازار یاد آور شد و گفت: بازار بالقوه و جمعیت کلی مخاطب که ما در آنجا به عرضه می پردازیم، بازار در دسترس و افرادی که مخاطب بالقوه ما هستند، بازار در دسترس واجد شرایط و افرادی که هم مخاطب بالقوه ما هستند و هم دقیقاً آن محصولی را که ما عرضه می کنیم را می خواهند، بازار هدف که همه موارد پیشین را شامل شده وممکن است نیازهایشان را از طریق ما و رقبای ما برآورده می کنند و بالاخره سهم بازار که نمایانگر میزان نفوذ و فروش ماست نکاتی است که برای رقابت با رقبا باید به طور دقیق بکار گرفته شود.
وی همچنین قیمت شکنی دفاتر پیشخوان، پویا نبودن شیوه ارائه خدمات و نرخ گذاری، عدم وفا داری کارمندان و مشتریان، به روز نبودن زیرساخت فیزیکی خدمات برای ورود به بازارهای جدید و عدم تشخیص به موقع گرایشات مشتریان را ازموانع توسعه بازارهای پستی عنوان کرد.
رییس هیئت مدیره راهکارهایی پیشنهادی نیز برای توسعه خدمات پستی بیان کرد و گفت: ضروریست تولیدبرنامه های تجاری سازی داده های جمع آوری شده در فرآیندهای پستی،توسعه زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری در مراکز استان ها، ساده سازی عملیات و فرایندهای الکترونیکی، فیزیکی و مالی، تمرین رقابت و پویایی در برابر اپراتور های احتمالی، حرکت به سمت سرویس های هیبرید و گرایش به کسب و کارهای b2b در دستور کار شرکت های پستی قرار گیرد.
شایان ذکر است افتتاح سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور(سیماک) ونشست گروه پستی ۸ از اهداف کلی سفر دوروزه معاون وزیر ارتباطات به اصفهان است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz