اینتل بعد از ۲۴ سال عنوان برترین سازنده تراشه در جهان را از دست داد

سامسونگ با پشت سرگذاشتن اینتل به بزرگترین شرکت سازنده تراشه در جهان مبدل شد، این شرکت کره‌ای توانسته از نظر کسب درآمد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ اینتل را پشت سر بگذارد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از انگجت، سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ سودی بی سابقه بالغ بر ۱۲٫۶ میلیارد دلار از طریق فعالیت های واحد مختلف خود و از جمله واحد تولید نیمه هادی خود کسب کرد.
سامسونگ طی همین مدت ۵۴ میلیارد دلار درآمد داشته و از این رقم ۱۵ میلیارد دلار تنها از واحد تولید نیمه هادی های این شرکت حاصل شده است. طی همین مدت اینتل از طریق تولید انواع نیمه هادی ها ۱۴٫۸ میلیارد دلار درآمد به جیب زده و لذا سامسونگ برای اولین بار اینتل را پشت سرگذارده است.
شرکت اینتل از ۲۴ سال قبل تا به حال همیشه برترین و پردرآمدترین سازنده انواع تراشه و نیمه هادی در جهان بوده و این اولین بار است که شرکت دیگری جایگاه اینتل را اشغال می کند.
کارشناسان علت این موفقیت سامسونگ را تنوع تراشه هایی می دانند که این شرکت عرضه می کند. در حالی که اینتل عمدتا تراشه هایی برای استفاده در رایانه های شخصی و سرورها عرضه می کند، سامسونگ تراشه هایی متنوع برای استفاده در گوشی های هوشمند، محصولات هوشمند و مبتنی بر اینترنت اشیا تولید می کند و تولید انواع حافظه های فلاش و حافظه های اس اس دی هم بر محبوبیت سخت افزارهای تولیدی آن افزوده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz