جریمه “آمازون” بابت نقض تحریم ایران

شرکت آمازون اعلام کرد، وزارتخانه های بازرگانی و خزانه داری دولت آمریکا در حال تحقیق در مورد فروش های مرتبط با ایران این شرکت هستند و آمازون ممکن است با جریمه هایی مواجه شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم به نقل از پایگاه خبری سلیکون بیت، بر اساس تحقیقات فدرال در مورد نقض احتمالی تحریم های آمریکا علیه ایران، شرکت آمازون اذعان کرده که حداقل به یک نفر که در لیست سیاه دولت آمریکا در مورد افراد و نهادهای مرتبط با تروریزم قرار داشته، کالای مصرفی فروخته است.
این شرکت آمریکایی فعال در زمینه تجارت الکترونیک، در گزارش مالی سه ماهه خود که دیروز منتشر کرده فاش ساخته که حدود ۳۰۰ دلار کالای مصرفی به فردی فروخته که به موجب دستور اجرایی شماره ۱۳۲۲۴ رئیس جمهور آمریکا در فهرست افراد مرتبط با تروریزم قرار داشته است. این دستور اجرایی در مورد ایران صادر شده است.
شرکت آمازون در گزارش ماه فوریه خود نیز فروش ۱۳۰۰ دلار کالا به یک فرد مرتبط با ایران و تحت تحریم دولت آمریکا را اعلام کرده بود. مشخص نیست که فردی که در گزارش جدید شرکت آمازون به آن اشاره شده همان فرد قبلی است یا فروش دیگری به یک شخص ممنوعه صورت گرفته است.
آمازون در این گزارش از فروش های بالای دیگری نیز پرده برداشته که احتمالا قانون کاهش تهدیدات ایران و حقوق بشر سوریه را نقض کرده است. این شرکت گفته، وزارتخانه های بازرگانی و خزانه داری دولت آمریکا در حال تحقیق در مورد فروش های مرتبط با ایران آمازون و فروش ها به افراد دیگری هستند که نامشان در دستور اجرایی مذکور ذکر شده است و این شرکت ممکن است با جریمه هایی مواجه شود.
به گفته شرکت آمازون، کالاهای فروخته شده به این اشخاص شامل «کتاب، رسانه های دیگر، لباس، لوازم الکترونیکی و آشپزخانه، جواهرات، اسباب بازی، خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم باغبانی و آلات موسیقی بوده است.»
آمازون گفته به ارائه خدمات به مشتریان مشکل ساز مرتبط با ایران خود پایان داده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz