آمادگی وزارت علوم برای انتقال فناوری بین ایران و کره جنوبی

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم از آمادگی برای انتقال فناوری بین دو کشور ایران و کره جنوبی خبر داد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از وزارت علوم، خسرو پیری در نشست ارزیابی وضعیت مالکیت فکری دو کشور ایران و کره جنوبی در حوزه فناوری گفت: وزارت علوم آمادگی انتقال فناوری بین دو کشور ایران و کره جنوبی در راستای تعامل و همکاری نزدیک بین شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دو کشور را دارد.
وی ادامه داد: اگر چه محور اصلی جلسه حوزه مالکیت فکری است اما وزارت علوم مایل به همکاری با کشور کره جنوبی در سطوح گسترده‌تر و در حوزه‌های فناوری، نوآوری و انتقال فناوری نیز هست.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم افزود: با توجه به اعلام آمادگی وزارت علوم نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با حوزه فناوری و مالکیت فکری با وزارت دادگستری گفت: در این راستا از تجربیات کشور کره جنوبی برای برگزاری این کارگاه‌های آموزشی استفاده می‌کنیم و همچنین ایجاد یک چهارچوب حقوقی در حوزه مالکیت فکری به جهت فعالیت های علم و فناوری دو کشور به صورت مبنا و ریشه‌ای ضروری است.
پیری با اشاره به شیوه‌نامه حمایت مالی از ثبت و واگذاری امتیاز اختراعات و دانش فنی گفت: معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم از ثبت اختراع و نوآوری ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین داخل کشور در قالب این شیوه‌نامه و تامین هزینه تولید، تدوین دانش فنی و ارائه آموزش‌های تخصصی حوزه مالکیت فکری حمایت می‌کند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz