به سمت برداشته شدن اینترنت حجمی می‌رویم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تشکیل کمیته‌ای برای بررسی تجارب دیگر کشورها در راستای فروش اینترنت گفت که قرار است از نتایج این کمیته برای برداشته شدن اینترنت حجمی استفاده کنیم.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، محمود واعظی – وزیر ارتباطات دولت یازدهم – امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه پروژه‌های شرکت شاتل در راستای فاز ۳ طرح شبکه ملی اطلاعات با اشاره به برخی گمانه زنی‌ها درباره حذف اینترنت حجمی، اظهار کرد: ما کمیته‌ای را در وزارت ارتباطات برای مطالعه هر آنچه که کشورهای دیگر در حوزه استفاده از اینترنت انجام داده‌اند، تشکیل داده‌ایم تا از تجربیات آنها در این زمینه استفاده کنیم. نتایج کمیته به این ترتیب است که ما به سمت برداشته شدن اینترنت حجمی برویم.
وی افزود: تعدادی از مردم هستند که اینترنت کم حجم و ارزانی را مصرف می‌کنند که اگر بخواهیم اینها را نامحدود کنیم به لحاظ تفاوت قیمتی که مشترکان دیگر پرداخت می‌کنند، دچار ایراداتی می‌شویم که در حال حاضر در تلاش برای پیدا کردن راه‌ حلی برای این مشکل هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به مشکلات بخش خصوصی در مورد شبکه انتقال کشور، اظهار کرد: ما اگر بتوانیم به یک راه حلی برای کسانی که مصرف کمتری از اینترنت دارند برسیم، حتما مصمم هستیم که برای دیگر مشترکانی که مبلغ بیشتری را می‌خواهند هزینه کنند، اینترنت نامحدود و پرسرعت ارائه دهیم.
واعظی با اشاره به طرح جدولی برای تعرفه استفاده از اینترنت ملی، گفت: ما اعتقاد داریم که باید با اتخاذ یک سیستم شرایطی را به وجود بیاوریم که استفاده از هر سایتی در حوزه داخل کشور با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه شود و وقتی که به سایت‌های بیرون از کشور مراجعه می‌کنند نیز پرداخت ۱۰۰ درصدی داشته باشند که این روند به تدریج عملی خواهد شد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz