آینده ایران در گرو اینترنت اشیا است/ شفاف سازی رمز موفقیت پارس آنلاین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه های شرکت پارس آنلاین، گفت: آینده ایران به سمت اینترنت اشیا پیش می رود و هر شرکتی که در این مسیر حرکت کند، موفق می شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دکتر محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های شرکت پارس آنلاین در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات با اشاره به پروژه های انجام شده این شرکت در حوزه اینترنت اشیا ، گفت : هر شرکتی که در حوزه اینترنت اشیا سرمایه گذاری کند و در این حوزه سرویس بهتری ارایه دهد در ایران و در خارج از مرزهای کشور نیز، می تواند موفق باشد.
وی با بیان اینکه اکنون توسعه بر بسترتکنولوژی امکان پذیر می شود، اظهار داشت : در انقلاب چهارم صنعتی ابزارهایی مانند اینترنت، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و دیتاهای بزرگ برای توسعه کشورها به کار می روند و ما نباید منتظر تحمیل این تکنولوژی ها به کشور باشیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد : می توانیم با آماده سازی خود به استقبال یک تحول بزرگ در این حوزه برویم و دولت هم از شرکت های خصوصی که در این حوزه فعالیت کنند، حمایت می کند .
این مقام مسوول یادآور شد: موقعی زحمات در خصوص شبکه ملی اطلاعات معنا می یابد که مردم به این شبکه اعتماد کنند و حریم خصوصی شان حفظ شود.
وی رعایت حریم خصوصی در اپراتورها را موجب اعتماد سازی در جامعه دانست و گفت: هیچ دولتی در جهان به تنهایی نمی تواند در فعالیت های خود موفق باشد و باید با ایجاد بسترمناسب به همراه امنیت، زمینه فعالیت بخش خصوصی را فراهم کند.
دکتر واعظی شفاف سازی را مهمترین سرمایه اپراتورها بیان کرد و افزود: یکی از دلایل موفقیت شرکت پارس آنلاین، شفاف سازی است.
وی به راه اندازی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات در راستای سیاست شفاف سازی دولت، اشاره کرد و افزود: این سامانه ارتباط مردم با حاکمیت را به صورت شفاف، برقرار می کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه آینده ایران به سمت اینترنت اشیا پیش می رود ، تصریح کرد : با فراگیر شدن اینترنت اشیا شرکت های مختلف وارد این حوزه می شوند و ابزار و نیازهای آن در داخل تولید شده و مشاغل جدید ایجاد می شود .
وی رصد کردن شرایط، تحلیل داده هاو برنامه ریزی برای آن را از دیگر فواید اینترنت اشیا دانست و گفت : این تکنولوژی در بخش کشاورزی و صنعت کاربرد دارد و دامنه آن می تواند در کل کشور گسترده شده و به راحتی به کشورهای دیگر نیز، منتقل شود.
در این مراسم از پنج پروژه شرکت پارس آنلاین در راستای شبکه ملی اطلاعات، با حضور وزیر ارتباطات و معاونان وی، رونمایی شد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz