باید به پس لرزه های انتخابات خاتمه داد/ ضرورت ایجاد فضای انسجام، صمیمیت و کار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تاکید به اینکه باید به پس لرزه های انتخابات خاتمه داد، گفت : باید فضای انسجام ، صمیمیت و کار را ایجاد کرد.به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دکتر محمود واعظی در سفر به استان کرمان و در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع بررسی اقتصاد مقاومتی در شهرستان های جیرفت و عنبر آباد ، با تاکید به اینکه باید به پس لرزه های انتخابات خاتمه داد ، گفت : باید فضای انسجام ، صمیمیت و کار را ایجاد کرد.
وی با اشاره به اینکه ما ایران را فقط در تهران نمی بینیم ، افزود : ایران زمانی آباد و توسعه یافته می شود که تمام مناطق آن توسعه یافته شود و هر کجا به هر دلیلی در گذشته امکانات رفته است یا امکانات خدادادی ، جغرافیایی و نیروی انسانی دارد ، این مناطق به صورت خود جوش توسعه پیدا می کنند .
دکتر واعظی تصریح کرد : دولت وظیفه و ماموریت دارد به مناطقی که در گذشته به هر دلیلی مورد بی مهری قرار گرفته است و به دلایل جغرافیایی ، آب و خاک کمتر توسعه یافته است ، توجه ویژه کند و دولت یازدهم با همه محدودیت ها ، تحریم ها و فشارهایی که داشت این کار را انجام داد وآنچه که بودجه عمرانی بود با کمک بخش خصوصی و بانک ها تمرکز و اولویت خود را در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم و مناطق مرزی و روستاها گذاشت .
وی با اظهار خشنودی از تشکیل جلسه مشترک بخش خصوصی با دولت در شهرستان جیرفت استان کرمان ، خاطر نشان کرد : این هم سنتی شده است که همه جلسات یا همایش ها باید در تهران و یا فقط در مراکز استان ها برگزار شود و همین که در این جلسات در مناطق مختلف و به ویژه مناطق کمتر مورد توجه بوده اند برگزار می شود خود یک جهش ، تحول و تحرک ایجاد می کند .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ماموریت دارد ازطرف رییس جمهور سلام ویژه ای به مردم و مسوولان این استان داشته باشد ، افزود : رییس جمهور و دولت از مردم استان کرمان و شهرستان های جیرفت و عنبرآباد برای پاسخ به ندای رهبری و مشارکت بسیار خوب در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر تشکر می کند و این مشارکت خوب و بالا باعث حفظ بیشتر انسجام و وحدت در داخل کشور می شود و در خارج کشور نیز بسیاری از توطعه ها در منطقه و بین الملل خنثی می کند.
وی با اشاره به انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری در کشور ، تاکید کرد : ما نمی گوییم که چه کسی بیشترین رای راداشته است و اینکه که در کل ایران حدود ۴۲ میلیون نفر رای داده اند را یک حماسه می دانیم و اعتقاد داریم شب ۲۹ اردیبهشت ماه رقابت انتخاباتی و ستادها تمام شده است و در روز شنبه ۳۰ اردیبهشت رفاقت ، همدلی و وحدت باید آغاز شود .
دکتر واعظی تصریح کرد : رییس جمهور منتخب رییس جمهوری همه ملت ایران است و وظیفه کارگزاران نظام این است که به همه کشور خدمت کنند و همه تلاش این دولت و مقام معظم رهبری این است که به پس لرزه هایی که این انتخابات داشت خاتمه دهند و یک فضای صمیمی ، کار و رفاقت بوجود آید.
وی اظهار امیدواری کرد که دولت دوازدهم دولتی کاراترو منسجم تر از دولت یازدهم باشد و در ادامه افزود : البته نه به دلیل اینکه رییس جمهور در دولت یازدهم نخواستند اینگونه باشد بلکه تجربه این ۴ سال بهترین دستاورد و سرمایه ای است برای رییس جمهور که تمام نقاط قوت دولت یازدهم را نگه دارد و با بررسی ضعف های آن ، در دولت دوازدهم برای این نقاط ضعف راه حل پیدا کند .
وی به مشکلات و محدودیت هایی که در ۴ سال قبل در همین زمان مانند تحریم ، مسائل منطقه و عدم صادرات نفتی و غیر نفتی که وجود داشت اشاره کرد ، تصریح داشت : اما امروز با کمک های مقام معظم رهبری و سران سه قوه و ازهمه مهمتر مردم در سراسر کشور در حال حاضر بسیاری از این موانع برطرف شده است و امیدواریم در دولت دوازدهم امکان خدمت بیشتر به مردم فراهم شود .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دربخش دیگر از سخنان خود در این جلسه با اشاره به ظرفیت های متفاومت مناطق محتلف ایران ، اظهار داشت : با توجه به موقعیت های جغرافیایی مناطق مختلف کشور در برخی از مناطق محدودیت هایی وجود دارد که باید براساس طبیعت همان منطقه برنامه ریزی شود .
وی در ادامه سخنان خود به حوزه زیرساخت های ICT در استان کرمان اشاره کرد و افزود : زیرساخت های ارتباطی استان کرمان از نظر شبکه انتقال و پهنای باند و نسل سوم و چهارم تلفن همراه و روستاها توسعه خوبی داشته است و ما پیگیر ادامه توسعه زیرساخت های استان کرمان در حوزه شبک های ارتباطی هستیم.
وی افزود : تا پایان سال ۹۶ ۲۴۲ روستای دیگر این منطقه هم به اینترنت متصل می شود و در ۴ شهر دیگر نیز نسل ۳ تلفن همراه ارایه شده تا تمام شهرهای استان کرمان نسل سوم داشته باشند و به ۲ شهر دیگر نیز نسل چهارم ارایه می شود که این پروژه ها با حدود ۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کل اعتبار پروژه هایی که در استان به بهره برداری می رسد را ۲۰۴۵ میلیاردریال اعلام کرد و افزود : با این سرمایه گذاری تا کنون در این دولت ۷۱۵۵ میلیارد ریال در زیرساخت های اینترنت ، مخابرات و ICT در استان کرمان سرمایه گذاری شده است .
وی خاطر نشان کرد : برنامه داریم تا پایان سال جاری ۱۰۲۴ روستای دیگر این استان را به اینترنت مجهز کنیم و ۳۰۰ کیلومتر دیگر نیزبین شهرهای این استان فیبر نوری کشیده می شود و ۱۵ شهر دیگراین استان را به نسل سوم و ۱۶ شهر دیگر را نیزبه نسل چهارم ارتقا دهیم که در مجموع ۲۵۰۰ میلیارد ریال دیگر نیز تا پایان امسال در این استان سرمایه گذاری می شود.
دکترواعظی یکی از سیاست های دولت دوازدهم را ایجاد اشتغال در همه مناطق کشور عنوان کرد و تاکید داشت : یکی از کارهایی که برای رسیدن به اشتغال باید انجام شود کسب و کارهای الکترونیکی است که وزارت ارتباطات پیگیر توسعه این نوع کسب و کارها است .
وی در پایان سخنان خود به مصوبات این جلسه اشاره کرد و گفت : من به شما قول می دهیم مصوبات این جلسه را از طریق همکاران خودم در دولت پیگیری کنم و تا در صورت نیاز هم در دولت مصوب شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz