هشدار در مورد خطرات ثبت نام در برنامه‌های موبایلی با داده‌های شبکه‌های اجتماعی

کارشناسان امنیتی هشدار می‌دهند که کاربران نباید اسامی کاربری و کلمات عبور خود در شبکه‌های اجتماعی را در برنامه‌ای موبایلی که بر روی تلفن‌های همراه نصب می‌کنند، وارد کنند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از لایومینت، امروزه بسیاری از برنامه های تلفن همراه کاربران را برای استفاده وادار به ثبت نام از طریق حساب های کاربری شبکه های اجتماعی می کنند و تلاش می کنند از این طریق اطلاعات اضافی مانند سن، تاریخ تولد، آدرس ایمیل وشماره تلفن آنها را به دست آورند.
این فرایند اگر چه در گوشی های همراه به یک فرایند عادی و متداول مبدل شده و اقدامات زمان بر برای تهیه حساب کاربری و به خاطر سپردن کلمه عبوری جدید را حذف می کند، اما جاسوسی برنامه های موبایلی از افراد را تسهیل می کند.
توسعه دهندگان برنامه های موبایلی در سال های اخیر بارها تلاش کرده اند تا به اطلاعات ذخیره شده کاربران در برنامه های دیگر دسترسی یابند، بدون آنکه کاربر از آنها مطلع شود. بررسی جدید موسسه پلی تکنیک ویرجینیا ثابت کرده که هزاران برنامه موبایلی در فروشگاه پلی استور پس از نصب به اطلاعات خصوصی کاربران دسترسی می یابند و آنها را با برنامه های دیگر تلفن همراه به اشتراک می گذارند.
از همین رو ثبت نام در یک برنامه موبایلی از طریق حساب کاربری شبکه اجتماعی به معنای تقدیم این اطلاعات به طیف گسترده ای از افراد و شرکت های ثالث است.
کارشناسان امنیتی به کاربران توصیه می کنند به منظور بررسی سواستفاده یا عدم استفاده از داده های خصوصی خود تعداد و ماهیت برنامه های موبایلی که به اطلاعات شبکه های اجتماعی آنها دسترسی دارند را کنترل کنند. بدین منظور کاربران فیس بوک از مسیر و کاربران گوگل پلاس از مسیر اقدام می کنند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz