امضای توافقنامه شرکت پست ایران با ۸ کشور در کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مذاکره و امضای توافقنامه با ۸ کشور در روزهای برگزاری دوازدهمین کنگره APPU در تهران، برای ارایه سرویس ها و انتقال دانش فنی خبر داد.به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مهندس حسین مهری مدیر عامل شرکت ملی پست ایران با حضور در شبکه خبر و برنامه زنده روی خط خبر با اشاره به برگزاری دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه در تهران ، گفت : در این کنگره ۱۵۲ نفر از ۳۲ کشور آسیایی و اقیانوسیه شرکت کردند و از دو کشور فرانسه و سوئیس نیز به عنوان کشورهای ناظردر این کنگره حضور دارند.
وی افزود : در روز نخست این کنگره بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه با برگزاری مجمع اتحادیه آسیا و اقیانوسیه ایران به عنوان رییس و ژاپن هم به عنوان معاون شورای عالی این اتحادیه انتخاب شدند که از اهمیت خاصی برخوردار است.
معاون وزیر ارتباطات از فعالیت ۹ کمیته زیر مجموعه این کنگره در روزهای برگزاری آن خبر داد و تصریح کرد : این کمیته ها در خصوص مباحث مربوط به سرویس های مالی ، پست مالی و تجارت الکترونیک بین اعضا جلساتی را برگزار می کنند و در روز پنجشنبه این گزارش به مجمع این اتحادیه ارایه می شود.
وی توسعه تجارت الکترونیک بین اعضا ، توسعه سرویس های مالی و پیگیری مصوبات کنگره ۲۰۱۶ پست جهانی را از اهداف این کنگره بیان کرد و اظهار داشت : پیشنهاد رفرم ایران در مجمع دیروز این کنگره به تصویب رسید که به احقاق حقوق کشورهای عضو در مرسولات وارده و صادره منجر می شود.
مهندس مهری با اشاره به پیشنهاد های ایران در کنگره ۲۰۱۶ پست جهانی و تصویب عضویت ایران در شورای راهبری این اتحادیه ، تصریح کرد : در کنگره تهران هم شرکت ملی پست به نمایندگی از ایران پیشنهاداتی را درباره تجارت الکترونیک و حق ترمینال در تبادلات پستی و همچنین سرویس های مالی پستی دارد .
وی با اشاره به موافقت کشورهای عضو اتحادیه با پیشنهاد سقف ۱۰ هزار دلار در تبادلات خرد ایران با کشورهای عضواتحادیه جهانی پست ، گفت : پست بانک به عنوان نماینده ایران در این حوزه مجوز نصب نرم افزار IFS ویژه سرویس های مالی را دریافت کرده است و ظرف ۲ ماه آینده ایران می تواند با ۱۷۰ کشور دنیا در تبادلات خرد مالی ارتباط برقرار کند.
مدیر عامل شرکت ملی پست ایران از مذاکره و امضای توافقنامه با ۸ کشور در روزهای برگزاری این کنگره در تهران برای ارایه سرویس ها و انتقال دانش فنی خبر داد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz