امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

سازمان فضایی ایران و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تفاهم نامه سه ساله همکاری، امضا کردند.به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ در آیین امضای این تفاهمنامه دکتر بهرامی بر افزایش سطح همکاری های داخلی به منظور بهره گیری از توانمندی های موجود در بخش های مختلف تاکید کردو گفت: این تفاهمنامه در راستای استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو و در جهت استفاده از زیرساخت های دو طرف به منظور هم افزایی توان در پروژه های فضایی و سنجش از دور و اطلاعات مکان محوراست.
وی ادامه داد: در این راستا، بیشتر استفاده از زیرساخت های اپتیکی و رادیویی زمینی قابل استفاده در پروژه های فضایی به ویژه پس از پرتاب ماهواره های بومی مد نظر است.
دکتر بهرامی سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح را دارای امکانات مناسب رصد و ردگیری ماهواره ها عنوان کرد و گفت: این تفاهمنامه سه ساله و قابل تمدید است.
وی تصریح کرد: سازمان فضایی به منظور ارتقای کیفیت زندگی هموطنان به دنبال بهره گیری از دانش فضایی است و تمام برنامه های سازمان نیز در این راستا و با تاکید بر استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو است.
رییس سازمان فضایی ایران در ادامه از استفاده از توان دانشگاهیان در پروژه های فضایی خبر داد و گفت: از نظر دانش فضایی دانشکده های ما دارای پتانسیل بالایی هستند و ما در جهت استفاده از این توانمندیها تفاهمنامه هایی با دانشگاه ها امضا می کنیم که با دانشگاه کاشان در هفته آینده نیز تفاهمنامه ای امضا می کنیم.
دکتر مهدی مدیری معاون وزیر دفاع و رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نیز در این مراسم با تاکید بر هم افزایی نیروها در داخل کشور در جهت تحقق اهداف بلندمدت اظهار داشت: توانمندی های موجود در کشور باید ساماندهی و تقویت شود تا به اهداف عالی آن دست یابیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz