سامان‌دهی ای‌میل‌های تبلیغاتی ؛ نیاز اصلی بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی مدت‌هاست که به‌عنوان یکی از روش‌های نوین بازاریابی مطرح شده است، اما درحقیقت اصول صحیح این روش بازاریابی چیست و چرا برخی از استفاده‌کنندگان این روش آن را بی‌فایده می‌دانند و برخی دیگر از همین طریق سود خوبی را نصیب مجموعه تجاری خود می‌کنند؟فاوانیوز : بازاریابی اینترنتی مدت‌هاست که به‌عنوان یکی از روش‌های نوین بازاریابی مطرح شده است، اما درحقیقت اصول صحیح این روش بازاریابی چیست و چرا برخی از استفاده‌کنندگان این روش آن را بی‌فایده می‌دانند و برخی دیگر از همین طریق سود خوبی را نصیب مجموعه تجاری خود می‌کنند؟ 

متاسفانه به دلیل فقدان آگاهی کافی و البته اطلاع‌رسانی صحیح، بسیاری از افراد ای‌میل‌های تبلیغاتی بی‌هدف را که در حجمی بالا برای بسیاری از کاربران فرستاده می‌شود و عموماً در پوشه هرزنامه‌ها جا خوش می‌کنند را به‌عنوان بازاریابی اینترنتی می‌شناسند که این طرز فکر به هیچ وجه صحیح نیست. بازاریابی اینترنتی نوین و اصولی مفهومی غیر از ارسال بی‌هدف تعداد زیادی ای‌میل تبلیغاتی برای تعداد زیادی از مخاطبان است. محمد شکرچیان – کارشناسان حوزه بازاریابی اینترنتی – در این باره می‌گوید: در بازاریابی اینترنتی نوین و اصولی باید به برخی نکات توجه داشت که از میان آن‌ها می‌توان به تبلیغات هدفمند، متناسب با نیاز مشتری و تمرکز برروی نیازهای مخاطبان خاص یا همان بالقوه هر کسب و کار اشاره کرد. وی معتقد است: بازاریابی موفق اینترنتی مدرن باید خصوصیات دیگری نیز داشته باشد، مانند هزینه منطقی و مقرون به صرفه، قابلیت انتخاب بخشی خاص از گروه مخاطب برای هر تبلیغ و همچنین قابلیت تنظیم دوره‌های زمانی ارسال. اگر صاحب محصول یا خدمات دوره‌های مشخصی را برای ارسال ای‌میل‌های هدفمند کالا یا خدمات خود مشخص کند، می‌تواند به راحتی بازخورد تبلیغات انجام شده در هر دوره را اندازه‌گیری کند و با توجه به نتایج بدست آمده برای ادامه تبلیغات خود برنامه‌ریزی کند و حتی برای گروه‌های مخاطب کالا یا محصول خود تخفیف‌های ویژه‌ای را از این طریق در نظر بگیرد.

شکرچیان ادامه داد: برای حصول اطمینان از این امر باید ای‌میل‌های تبلیغاتی تنها برای مخاطبانی ارسال شود که درخواست دریافت تبلیغات مرتبط با نیازهای خود را داده‌اند و محتوای تبلیغات مرتبط با نیازهای آن‌ها باشد. در حال حاضر برخی شرکت‌ها، به ارائه خدمات بازاریابی نوین اینترنتی اقدام می‌کنند که استفاده از این روش‌ها با مشخصات ذکر شده می‌تواند موجب افزایش فروش کالا یا خدمات و افزایش بازدید و ترافیک وب سایت کالا یا خدمات تبلیغ شده شود.وی درباره این روش هدفمند تبلیغات تاکید کرد: شرکت‌های فعال در این زمینه ابتدا اقدام به ثبت نام و جمع‌آوری اطلاعات کاربران در پایگاه داده خود می‌کنند که در میان اطلاعات جمع‌آوری شده مواردی مانند مشخصات اولیه، خانوادگی، علایق، اطلاعات شغلی، نحوه دسترسی و مدت استفاده از اینترنت در روز و… دیده می‌شود.به گفته او این اطلاعات به شرکت‌های فعال در زمینه بازاریابی اینترنتی اجازه می‌دهد تا کاربران ثبت شده را با توجه به کالا یا خدمات هر یک از سفارش‌دهندگان آگهی گروه‌بندی کنند تا تبلیغات آن‌ها فقط برای افرادی ارسال شود که به موضوع تبلیغ علاقه‌مند هستند و از مشاهده آن استقبال می‌کنند.

منبع : ایسنا

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz