تیم کوک: برای آیفون ۸ خیلی هیجان‌زده هستم!

default
آقای تیم کوک (Tim Cook) مدیرعامل شرکت بزرگ اپل به تازگی در مصاحبه‌ای اشاره کرد که برای معرفی آیفون ۸ بسیار هیجان‌زده است! وی در مورد اقدامات اپل در راستای توسعه واقعیت افزوده (Augmented Reality) صحبت‌هایی کرده که باز هم نشان می‌دهند اپل برای آن برنامه‌های گسترده‌تری دارد و احتمالا در آیفون ۸ جنبه‌های از این تکنولوژی را شاهد خواهیم بود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از شبکه خبری ICTPRESS، آقای تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل این روزها به شدت درگیر طراحی آیفون ۸ و مدیریت تیم تولید اپل است، اما با این حال در مصاحبه‌ها و کنفرانس‌های مختلفی شرکت می‌کند. آقای کوک به تازگی در مصاحبه‌ای که با بلومبرگ بیزینس‌ویک داشته است، رسما هیجان‌زده بودن خود را برای معرفی آیفون ۸ نشان داد و مدعی شد که تمایل دارد از فرط شادی فریاد بزند!
تیم کوک: “من برای معرفی آیفون ۸ بسیار هیجان‌زده هستم، به قدری که دوست دارم از شادی فریاد بزنم!”
1_682
آقای کوک جملات فوق را پس از صحبت‌هایی عنوان داشت که در مورد تکنولوژی واقعیت افزوده و آینده آن برای اپل مطرح شد. مدت‌ها است که صحبت‌های زیادی در مورد بهره‌مند بودن آیفون ۸ اپل از تکنولوژی واقعیت افزوده می‌شنویم و می‌دانیم که این شرکت بزرگ برای این تکنولوژی و بازار آینده آن برنامه‌ریزی دقیقی دارد. اما با توجه به صحبت‌هایی که آقای کوک در ادامه داشت، می‌توان دریافت که واقعیت افزوده در آیفون ۸ معجزه برپا نمی‌کند و فقط به زیبایی‌ها و کارایی محصول را افزایش خواهد داد. آقای کوک گفت:
اولین قدم برای پیاده‌سازی و استفاده از تکنولوژی‌های مرتبط با واقعیت افزوده مربوط به ایجاد قابلیت پشتیبانی از آن در سیستم‌عامل می‌شود. ما در iOS 11 این مرحله را پشت سر گذاشتیم و اکنون این ویژگی در اختیار توسعه‌دهندگان متعددی در سراسر دنیا قرار گرفته است. این موضوع می‌تواند خلاقیت میلیون‌ها فرد علاقمند را برانگیزد. با وجود این مسئله نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که در آینده چه پیش خواهد آمد.
2_530با توجه به صحبت‌های فوق می‌توان دریافت که اپل در قدم دوم خود برای استفاده از واقعیت افزوده به سر می‌برد و به احتمال بسیار زیاد این قدم دوم شامل پیاده‌سازی برخی از جنبه‌های این تکنولوژی در آیفون‌های جدید اپل خواهد بود. با این حال آقای کوک تمایل نداشته که در این زمینه اغراق کند. وی در پاسخ به سوالی که با مضمون “آیا واقعیت افزوده اپل به قدری پیشرفت کرده که بتواند هر نیازی که داریم را بر آورده کند و هر چه می‌خواهیم را با آن انجام دهیم؟” مطرح شد، این چنین گفت:
خیر! تکنولوژی‌های مرتبط با واقعیت افزوده هنوز تکمیل نشده‌اند، اما باید در نظر داشت که دستیابی به هر موفقیتی در هر مرحله لذت‌بخش بوده و زیبایی‌های منحصر به فرد خود را دارد. تکنولوژی همواره جا برای بلندپروازی و پیشرفت دارد. وقت آن رسیده که کمربندهایمان را محکم ببندیم و به سمت آینده حرکت کنیم. زمانی که مردم ببینند دستیابی به چه قابلیت‌هایی ممکن شده است، قطعا هیجان زده می‌شوند. مقایسه آنچه که بودیم و حال هستیم یک نمونه محسوس از این مسئله است.
بنابراین کاملا مشخص است که آقای کوک تمایل داشته که از اغراق صرف‌نظر کند. با توجه به این صحبت‌ها کاملا مشخص است که اپل به سختی در حال توسعه واقعیت افزوده و استفاده از آن است، اما نباید انتظار داشت که در این مرحله، آیفون ۸ قابلیت‌های فوق عجیب و پیشرفته مرتبط با واقعیت افزوده را ارائه کند. نظر شما در رابطه با این مسئله چگونه است؟
 
منبع: بی‌جی‌آر
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz