راه‌های گسترش همکاری ایران و اسلوونی در حوزه فناوری نانو بررسی شد

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران به که منظور بررسی راه‌های توسعه همکاری‌ها در حوزه فناوری نانو در صدر هیأتی به اسلوونی سفر کرد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران که در صدر یک هیأت از این ستاد، با هدف شرکت در سومین کنفرانس بین‌المللی نانو تحت عنوانNANOAPP به اسلوونی سفر کرده است، از بررسی راه‌های توسعه همکاری‌ها در حوزه فن‌آوری نانو به ویژه در سرمایه‌گذاری، اجرای طرح‌های مشترک و تبادل دانش فنی و تخصصی بین دو کشور خبر داد.
وی در سفر به اسلوونی، ضمن شرکت در کنفرانس بین المللی نانو با عنوانNANOAPP در شهر بلِد اسلوونی، پیش از ظهر روز پنجشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۶، برای شرکت کنندگان در کنفرانس، تحت عنوان “الگوی پیشرفت‌های فناوری نانو در ایران” به ایراد سخن پرداخت.
57506354
دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو همچنین به طور جداگانه با مقامات سیاسی و اقتصادی این کشور از جمله مدیر کل سیاسی دوجانبه و مدیرکل دیپلماسی اقتصادی در وزارت امور خارجه، رئیس امور اروپایی و همکاری‌های بین‌الملل وزارت توسعه اقتصادی و فناوری و همچنین معاون وزیر علوم اسلوونی دیدار و ضمن تشریح ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فناوری نانو، آمادگی کشورمان را به منظور تبادل تجربیات، دانش فنی و صدور محصولات تولیدی به واسطه جایگاه ویژه ایران در میان کشورهای جهان در این حوزه را به طرف‌های اسلوونیایی اعلام کرد.
سرکار هم‌چنین ضمن بازدید از مراکز مهم علمی، پژوهشی و تحقیقاتی و شرکت‌های معتبر اسلوونی، با مدیران و رؤسای این مراکز ملاقات و از نزدیک با بخش‌های مرتبط با فناوری نانو مراکز مزبور، با هدف ایجاد ارتباط و همکاری با جمهوری اسلامی ایران آشنا شد.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz