حمایت وزارت صنعت از شرکت های دانش بنیان

معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به تفاهم‌نامه میان این معاونت و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک گفت: حمایت وزارت صنعت از شرکتهای دانش بنیان به رشد فناوری کمک می کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از وزارت علوم، وحید احمدی در نشست مشترک با مدیرعامل و مدیران صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) گفت: فعالیت‌های صندوق حمایت از صنایع الکترونیک در حمایت از شرکت‌های مستقر در پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد چشمگیر است.
وی افزود: تفاهم نامه وزارت علوم و وزارت صنعت در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان، از تفاهم‌نامه های موفق این وزارتخانه است و نشان می‌دهد که اگر هماهنگی لازم میان دستگاه‌ها و نهادها برقرار شود می‌توان انتظار تحول و حمایت از حوزه فناوری را داشت.
معاون پژوهشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه مسیر فعالیت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) در حمایت از شرکت های فناور مطلوب است، اظهار داشت: خوشبختانه در هر دو نهاد عزم جدی برای پشتیبانی از شرکت‌های فناور وجود دارد و انتظار داریم که صحا منابع حمایتی خود از پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد را تقویت کند.
احمدی تاکید کرد: باید کارگروه مشترک تشکیل شود تا بتوان اولویت‌های حمایتی را مشخص و سیاستگذاری لازم برای حمایت اثربخش از شرکت‌های فناور صورت گیرد.
وی عنوان کرد: باید برنامه‌ریزی شود تا تمامی استان‌های کشور از تسهیلات صحا بهره مند شوند و با هدایت حمایت‌ها به برخی از حوزه‌ ها بتوانیم شاهد تحول در برخی صنایع پیشرفته باشیم.
معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشا کرد: به نظر می‌رسد طراحی سامانه الکترونیکی برای دریافت تسهیلات توسط شرکت‌ها و گزارش ‌گیری از آن در پیشرفت اقدامات موثر و مناسب باشد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به ضرورت گسترش فعالیت‌های بین المللی پارک های علم گفت: انتظار می رود صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) در زمینه تشویق شرکت‌های مستقر در پارک ها و مراکز رشد به سمت فعالیت‌های بین المللی و صادرات محصولات آنها، حمایت های ویژه ای را برنامه ریزی کرده و در نظر گیرد.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz