محققان آلمانی: محیط‌های مدرن فشار کاری بالاتری دارند

محققان آلمانی دریافته‌اند که دیجیتالی شدن بیشتر محیط‌های کاری گرچه منجر به بالا رفتن سرعت کار می‌شود اما در عین حال فشار روحی کارکنان را بالا می‌برد.به گزارش فاوانیوز به نقل از آنا، به نقل از CIO، دیجیتالی شدن کارها از جمله ایمیل و پاورپوینت به جای نامه‌های ارسالی و دریافتی و همچنین فضای ورد به جای نامه‌های دستی، هم کارها را برای ما آسان است و هم مایه عذاب‌مان شده است. در بسیاری موارد زندگی با وسایل دیجیتال آسان‌تر می‌شود، اما در عین حال فشار کار هم با آن افزایش می‌یابد.
میلیون‌ها نفر به دلیل افزایش استفاده از ابزارهای دیجیتال احساس می‌کنند که استرس و فشار زمان بر آنها نیز بیشتر شده است.
نتیجه تحقیقی که به درخواست سندیکاهای کارگران و کارکنان آلمان انجام گرفته است، نشان می‌دهد که استفاده از وسایل و دستگاه‌های دیجیتال در محیط کار اگرچه از فشار بدنی کار می‌کاهد اما به فشار روحی می‌افزاید.
کارکنان از افزایش میزان کار و فشار برای انجام آن در مدتی کوتاه سخن می‌گویند. آنها همچنین از مزاحمت‌ها و عواملی که به وسیله ابزار دیجیتال ایجاد و موجب حواس پرتی در سر کار می‌شود شکوه کرده‌اند.
نزدیک به ۶۰ درصد شاغلان در آلمان با وسایل دیجیتال کار می‌کنند. این تحقیق در سال ۲۰۱۶ صورت گرفته و ۶۵۰۰ نفر از بخش خدمات در آن شرکت داشته‌اند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz