توسعه نرم‌افزارهای طراحی و بومی‌سازی قطعات اصلی بالگرد تجاری

مسؤول کمیته بالگردهای تجاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: توسعه نرم‌افزارهای طراحی، ساخت و بومی‌سازی قطعات اصلی تست و آزمون یکی از مهم‌ترین طرح‌های کلانی است که در این حوزه پیگیری می‌کنیم.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، علی طاهرخانی در خصوص وضعیت طرح‌های کلان بالگردی کشور، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مواردی که در حوزه بالگردی پیگیر هستیم، توسعه نرم‌افزارهای طراحی، ساخت و بومی‌سازی قطعات اصلی است که این کار را در قالب طرح کلان پیگیری می‌کنیم.
وی افزود: پیشرفت در ساخت و مونتاژ بالگرد به میزان ۷۵ درصد نیز از دیگر دستاوردهایی است که در قالب طرح کلان در این کمیته در حال پیگیری است.
به گفته طاهرخانی، گسترش شبکه همکاران پژوهشی و صنعتی و برون‌سپاری فعالیت‌های اساسی پروژه و تهیه برنامه گام‌های آتی پروژه جهت افزایش عمق بومی‌سازی و اخذ گواهینامه نوع از سازمان هواپیمایی کشوری طرح‌های کلان دیگر این کمیته است.
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، وی تصریح کرد: همچنین مذاکره با شرکت‌های خارجی جهت مشارکت در طراحی و تولید مجموعه‌های دینامیکی و سیستم انتقال قدرت را نیز پیگیری می‌کنیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz