ایجاد ۷۳۰ هزار شغل در سال ۹۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پارسال دولت یازدهم به وعده ایجاد ۷۳۰ هزار شغل را تحقق بخشید و برای امسال برنامه ایجاد ۹۵۰ هزار شغل هدفگذاری شده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از آنا، از ایرنا، محمود واعظی در همایش صنعتگران و معدنکاران، کارآفرینان، کارگران، کارفرمایان و تعاونگران در تالار هنر تهران افزود: رقم هدفگذاری شده اشتغال برای امسال با پشتوانه علمی صورت گرفته است؛ در حالی که در دولت های نهم و دهم در مجموع ۶۰ هزار شغل ایجاد شد.
واعظی فزود: دولت تدبیر و امید برای دوره آینده رفع تحریم های غیرهسته ای را هدفگذاری کرده و این امر یک برنامه جدی است که در دستور کار قرار دارد.
وی پیشی گرفتن ارزش صادرات کشور در سال ۱۳۹۵ نسبت به واردات را برای دومین سال پیاپی یادآور شد و گفت: این موضوع حاصل سیاست های خارجی درست دولت یازدهم است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات لغو ۱۲ قطعنامه شورای حکام علیه جمهوری اسلامی را حاصل دیپلماسی فعال دولت یازدهم دانست و افزود: امروز با سربلندی با دنیا تعامل داریم.
واعظی اضافه کرد: اکنون در عرصه بین المللی سخن ایران هراسی و اسلام ستیزی را نمی شنویم و دولت دوازدهم نیز باید در چارچوب دیپلماسی فعال خود با کشورهای مختلف جهان مذاکره و از حقوق جمهوری اسلامی دفاع کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: رهبر معظم انقلاب برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیست و نهم اردیبهشت تاکید کردند و انتظار می رود پیامد حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای، انسجام و وحدت بیشتر در جامعه باشد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره مجلس دهم شورای اسلامی ۲۹ اردیبهشت ماه همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz