انجام تحقیقات کاربردی مهمترین سیاست دانشگاه آزاد در حوزه علم‌وفناوری

3
معاون علمی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: انجام تحقیقات کاربردی که تاثیر خوبی برای جامعه داشته باشد، اولویت برنامه‌ها در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، دکتر موسی‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، در این رابطه اظهار کرد: با توجه به سیاست‌ها و تاکیدات رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر انجام تحقیقات کاربردی که تاثیر خوبی برای جامعه داشته باشد، اولویت برنامه‌ها در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، حرکت در این مسیر است.
وی ادامه داد: ثبت پتنت‌های بین‌المللی که در جایگاه دانشگاه تاثیر بسزایی خواهد داشت و دسترسی به منابع و پایگاه‌های علمی برای تحقیقات و پژوهش در اولویت برنامه‌های ماست تا بتوانیم در مسیر کیفیت که مورد تاکید رییس دانشگاه آزاد نیز است، گام‌های موثری برداریم.
معاون علمی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: مباحث نانو، زیست پزشکی و بیماری‌های صعب‌العلاج، بایوتکنولوژی، بایو انفورماتیک و علوم شناختی، توجه به نسل چهارم صنعت که به محوریت علوم رباتیک، سایبری و هوش مصنوعی و همچنین در حوزه توانبخشی معلولین و ناتوانان جسمی و اینترنت اشیا (IOT) (که به زودی کاربردهای وسیعی در دنیا به دست خواهد آورد) ازجمله مباحث مورد توجه جدی در این دوره است و سعی می‌کنیم جهت گیری‌های پژوهشی به این سمت حرکت کند.
وی گفت: تعاملات بین‌المللی در زمینه آزمایشگاه‌ها ازجمله برنامه‌های آینده ماست تا بتوانیم به یک منبع قابل استناد در منطقه تبدیل شویم و با جذب پژوهشگران خوب از منطقه و همکاری با کشورهای اسلامی، اقدامات و تاثیرات خوبی در منطقه داشته باشیم.
موسی‌خانی خاطرنشان کرد: بحث ریزگردها و نیازهای جامعه در زمینه آلودگی هوا، کارهای جدی است که در دانشگاه آزاد اسلامی شروع شده و ان‌شاءالله بتوانیم در این زمینه فعالیت‌های خوبی داشته باشیم. همچنین بحث ازدیاد برداشت از مخازن نفت، تحقیقات در حوزه آب و موضوع‌های مهم کشور در محوریت فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه قرار می‌گیرد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz