فروش ۴۰ میلیاردی محصولات دانش‌بنیان به شرکت ملی حفاری

57490110
رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با بیان اینکه شرکت‌های ملی حفاری و مناطق نفت‌خیز جنوب از بزرگترین مشتریان این نهاد در استان هستند، گفت: در تفاهم‌نامه پنج ساله با شرکت ملی حفاری قریب به ۴۰ میلیارد تومان محصول دانش‌بنیان طی پنج سال گذشته به این شرکت فروخته شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، دکتر بابک مختاری در آیین رونمایی از دستگاه “اندازه‌گیری غلظت هیدروژن سولفید در نفت خام” که امروز، (چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت) در پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت ملی حفاری، دانشگاه جامع علمی کاربردی، فنی‌ و حرفه‌ای و … موجب شد که علی‌رغم کمبودهای زیرساختی، پارک علم و فناوری بتواند به‌عنوان نهادی که متولی شرکت‌های دانش‌بنیان است، هم‌سطح استان‌های برخوردار کشور، شرکت دانش‌بنیان داشته باشد و این شرکت‌ها گردش مالی خوبی به‌واسطه تولید دانش و فناوری داشته باشند.
وی افزود: شرکت‌های مناطق نفت‌خیز جنوب و ملی حفاری در استان، دو نمونه از بزرگ‌ترین مشتریان این پارک هستند. در تفاهم‌نامه پنج‌ساله‌ای با شرکت ملی حفاری که امسال هم تجدید شد، شرکت‌های پارک در پنج سال گذشته نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان به این شرکت محصول فروخته‌اند.
رئیس پارک علم و فناوری خوزستان ادامه داد: همچنین با عنایت شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب در یک سال گذشته، ارتباط بسیار گسترده‌ای در حوزه ساخت محصولات و مواد اولیه با این شرکت شکل گرفت. ما با توجه به رسالت خود از حوزه پژوهش جدا شدیم و تلاش کردیم که نیاز صنایع استان به‌ویژه صنایع مادر را رفع کنیم و نسبت به سال‌های گذشته با رشدِ نمایی جلو می‌رویم.
مختاری تصریح کرد: در دولت فعلی، تلاش‌های بسیار زیادی شد تا زیرساخت‌های فیزیکی و قانونی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شود و امیدوارم این تلاش‌ها ادامه پیدا کند تا اقتصاد دانش‌بنیان که رکن اصلی اقتصاد مقاومتی است، توسعه یابد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz