انتقاد شدید وزیر ارتباطات به صداوسیما / رویکرد جانبدارانه، اعتماد مردم به رسانه ملی را کاهش می دهد

انتقاد-شدید-وزیر-ارتباطات-به-صداوسیما-رویکرد-جانبدارانه-اعتماد-مردم-به-رسانه-ملی-را-کاهش-می-دهد
وزیر ارتباطات با انتقاد از رویکرد جانبدارانه صداوسیما در برنامه های انتخاباتی ریاست جمهوری گفت: پدیده عجیبی است که رسانه ملی یک کشور دولت مستقر را تخریب کند که طبیعی است در چنین شرایطی اعتماد مردم نه تنها به رسانه ملی بلکه به حاکمیت نظام از بین می ‌رود و اعتماد از دست رفته را به راحتی نمی ‌توان بازگرداند.به گزارش فاوانیوز به نقل از تماس نیوز، محمود واعظی وزیر ارتباطات درباره گزینشی برخورد کردن صدا و سیما با صحبت های نامزدهای ریاست جمهوری به ایرنا گفت: متاسفانه در روزهای اخیر و به ویژه بعد از مناظره سوم، صداوسیما با رویکردی جانبدارانه، با پخش گزینشی سخنان و برنامه‌های نامزدهای ریاست جمهوری نسبت به حمایت از یک طیف و تخریب عملکرد دولت اقدام کرده است.وی با بیان اینکه پخش گزارش ‌های مردمی ساختگی و گزینشی در بخش‌های خبری، این رسانه را از جایگاه بی طرفی خارج کرده است که با فرمایشات مقام معظم رهبری مغایرت دارد، افزود: صدا و سیما از سوی دیگر تلاش می کند به مخاطبان خود القا کند که انتخابات دو مرحله ای خواهد شد و این گونه به نظر می رسد برنامه ها و سیاست هایش، حضور حداکثری مردم در انتخابات نیست. این درحالیست که مقام معظم رهبری فرموده اند، همگان باید برای حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای تلاش کنند.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه، پدیده عجیبی است که رسانه ملی یک کشور دولت مستقر را تخریب کند، اظهار کرد: گرچه این رویه تنها مربوط به این دور از تبلیغات انتخابات نیست و در گذشته نیز بر این رویکرد تاکید داشته است.
بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با تاکید بر اینکه در اقصی نقاط جهان، رسانه ملی کشورها دستاوردهای دولت را برای ایجاد امید و اقتدار و وحدت ملی به خوبی منعکس می کنند، خاطرنشان کرد: فکر کنم این رسانه، تنها رسانه ملی است که اینگونه عمل می کند که جای تاسف دارد.
عضوشورای عالی فضای مجازی در ادامه اظهار کرد: اگر به بخش های خبری به ویژه خبر ۲۰:۳۰ و برنامه های دیگر ساخته صداوسیما مربوط به انتخابات با دقت توجه شود، جناحی عمل کردن صداوسیما بیشتر خود را نشان می دهد.
وی افزود: طبیعی است در چنین شرایطی اعتماد مردم نه تنها به رسانه ملی بلکه به حاکمیت نظام از بین می ‌رود و اعتماد از دست رفته را به راحتی نمی ‌توان بازگرداند.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به اینکه آیا این رویه درکل صدا وسیما حاکم است، گفت: البته مخاطب این سخن بنده با گروه سیاسی با مواضع خاص در این سازمان است و اینجانب از خدمات ارزنده بخش های دیگر به ویژه مدیران، هنرمندان و کارمندان خدوم صدا و سیما تقدیر و تشکر می کنم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz