شایعه فیلتر شدن تلگرام صحت ندارد/مدیران ۸۲۰۰ کانال تلگرامی و ۱۰۰۰ صفحه اینستاگرامی احراز هویت شدند

معاون مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اعلام کرد که شایعه فیلتر شدن تلگرام صحت ندارد و تا به امروز ۸۲۰۰ کانال تلگرامی و ۱۰۰۰صفحه اینستاگرام احراز هویت شده‌اند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایلنا، معاون مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد با بیان اینکه تاکنون ۸۲۰۰ کانال تلگرامی در این مرکز ثبت شده، گفت: به این کانال ها پویشگر فارسی ارایه می شود ضمن اینکه آنها باید به ضوابط ۱۶ گانه متعهد باشند. همچنین تاکنون هزار صفحه اینستاگرامی نیز در سامانه این مرکز ثبت شده است.
معاون مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد درباره ارایه تسهیلات تشویقی به کانال های تلگرامی مجوزدار گفت: ارایه پویشگر فارسی به این کانال ها در دستور کار مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد است که بر همین اساس افراد می توانند مطالب مدنظر خود را براساس این پویشگر فارسی در کانال ها جست وجو کنند.
شیرکوند گفت: هم اکنون طراحی پویشگر فارسی در مرحله پایانی خود قرار دارد. همچنین با طرح رتبه بندی کانال های تلگرامی مخاطبان می توانند کانال های برتر را شناسایی کنند.
معاون مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: تلاش می کنیم محیط و محدوده ای را برای خانواده ها تعریف کنیم تا آنها بتوانند براساس طرح سما (سالم، مفید و امن) اعضای خانواده منعی برای حضور در این کانال ها نداشته باشند.
وی افزود: کلیه کانال های تلگرامی باید براساس ضوابط ۱۶ گانه طرح سما آن را پذیرفته و مقید به این قوانین باشند تا بتوانند در طرح رتبه بندی شرکت کنند؛ ضمن اینکه ماندگاری کانال ها در طرح سما هم بسیار بااهمیت است؛ چرا که در صورت مشاهده هرگونه تخلف براساس پروژه فرهنگیار و تخطی آنها از ضوابط ۱۶گانه، نشان شامد (شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال) از آنها گرفته شده و قطعا از آن محیط اخراج خواهند شد.
شیرکوند افزود: این کار به این دلیل صورت می گیرد که خانواده ها بتوانند با خیال آسوده و مطمئن از سلامت محتوای این کانال ها بتوانند استفاده کنند.
معاون مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد افزود: برای اینکه از محتوای کانال های مجوزدار مطمئن شویم، از تیم های مختلفی نظیر تعدادی معلم از وزارت آموزش و پرورش، مرکز پاسخگویی دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان بسیج مستضعفین و ستاد کل نیروهای مسلح جهت مشارکت در طرح فرهنگ یار استفاده کرده و آنها تخلفات را به ما گزارش می دهند و از این طریق فضا و محتوای کانال‌ها پالایش خواهد شد.
شیرکوند درباره شایعه فیلتر شدن تلگرام گفت: چنین موضوعی صحت ندارد اما مسئدولان به دنبال آن هستند که ضمن تقویت شبکه های اجتماعی بومی مساعدت های لازم مالی نظیر اعطای وام و بستر سازی لازم افزایش خدمات و پنهانی باند آنها ارایه شود.
وی گفت: هر شبکه ای که بتواند ضوابط کشور را رعایت کند، مشکلی برای کارهایش نخواهد داشت؛ اما در مجموع ما به دنبال مجاب کردن برخی شبکه های اجتماعی برای فعالیت براساس ضوابط مد نظر جمهوری اسلامی ایران هستیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz