سه روز ویژه در موزه ملی علوم و فناوری

«علم به روایت موزه»، عنوان برنامه‌ای است که موزه ملی علوم و فناوری برای بازدیدهای ویژه سه روزه خود در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۹۶، تدارک دیده است تا بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان بتوانند لحظات مفرح و علمی را در این مکان تجربه کنند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از آنا، به نقل از روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، فاطمه زارع‌پاک، مسئول برگزاری این رویداد در خصوص برنامه‌های ویژه موزه گفت: «این موزه طی سه روز ۲۶، ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت سه رویداد مهم: افتتاح گالری ابزار نجوم کهن، روز ارتباطات و روز جهانی موزه را در پیش دارد که به همین مناسبت برنامه‌های ویژه‌ای تحت عنوان «علم به روایت موزه»، برای این سه روز جهت بازدید گروه‌های کودک و نوجوان تدارک دیده است».
وی افزود: «تلاش ما بر این است تا بر مبنای شعار جهانی ایکوم در سال ۲۰۱۷ «موزه‌ها و روایت‌های تاریخی بحث‌برانگیز: روایت ناگفتنی‌ها در موزه‌ها» در موزه ‌ملی علوم و فناوری، علم را به روایتی دیگر ترسیم ‌کنیم. از این رو، در این برنامه با نگاهی دیگر به برنامه‌های آموزشی گروه سنی کودک و نوجوان خواهیم پرداخت».
شایان ذکر است طی این سه روز برنامه‌های علمی و خلاقانه شامل قصه‌گویی علمی، کارگاه‌های هنری (سفال)، نمایش خلاق با همکاری مربیان برتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال در نظر گرفته شده است تا آنها علم را به ‌گونه‌ای دیگر در فضایی علمی و فرح‌بخش تجربه کنند.
کارشناس برنامه‌ریزی آموزشی موزه ملی علوم و فناوری یادآور شد: این برنامه هر روز در دو سانس صبح (نه الی ۱۲) و بعدازظهر (۱۳ الی۱۶) برگزار می‌شود و در هر سانس تعداد ۱۰۰ کودک زیر ۱۲ سال در این مراسم شرکت خواهند کرد که سانس صبح اختصاص برای گروه کودک و نوجوان و سانس بعد از ظهر برای بازدیدکنندگان انفرادی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: «به مناسبت افتتاح گالری ابزار نجوم کهن در روز ۲۶ اردیبهشت، «آسمان‌نمای دیجیتال» در فضای موزه برپا می‌شود و با حضور یکی از متخصصان نجوم در لباس و گریم خواجه نصیرالدین طوسی، روایتی از گالری نجوم از زبان وی ارائه خواهد شد».
گفتنی است در کارگاه سفال، کودکان بعد از بازدید از موزه و با تصور خلاقانه و کودکانه خود آنچه دیده‌اند را خلق می‌کنند و روز ۲۷ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی ارتباطات، کارگاه سفال کودکان به طور ویژه با روایتی از گالری مورس تا موبایل برگزار می‌شود که در این کارگاه کودکان به ساخت مفاهیم درک شده و ابزار ارتباطی می‌پردازند.
همچنین در بخش قصه‌گویی علمی، راوی هر روز با کمک یکی از کتب علمی کودک، یک موضوع علمی را با همکاری کودکان آموزش خواهد داد. در نمایش خلاق نجوم نیزکودکان با کمک مربی، شیوه‌های نمایشی و حواس پنج‌گانه‌ خود در محیطی صمیمی، علم را به گونه‌ای دیگر آموزش می‌بینند. این برنامه ویژه روز جهانی موزه‌هاست.
علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی inmost.ir مراجعه کنند و یا با شماره ۸۸۹۱۴۹۳۴ تماس بگیرند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz