وزیر ارتباطات هم اظهارات قالیباف را رد کرد / واعظی: کاش برای حضور در مناظره کمی مطالعه می کردند

وزیر ارتباطات با رد هرگونه گرانی نرخ استفاده از اینترنت و تلفن با بیان اینکه نرخ اینترنت از دولت قبل تاکنون به نصف قیمت رسیده است، گفت: با اجرای همکدسازی نیز هزینه تلفن در شهرهای داخل یک استان و همچنین هزینه تماس با شهرهای دورافتاده به نصف رسید.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از تماس نیوز، محمود واعظی وزیر ارتباطات درپاسخ به سخنان مطرح شده در مناظره سوم انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه برخی کاندیداهای ریاست جمهوری با ادامه مطرح کردن تهمت های بی اساس و بدون مطالعه، روند تخریب دولت را در این مناظره ادامه دادند که بهتر بود لااقل در مورد مطالبی که مطرح می کردند، بررسی و کارشناسی کوچکی انجام می دادند تا مجبور به بیان مطالب خلاف واقع نشوند.وی با اشاره به فرافکنی و تلاش برای القای مطالب نادرست و معرفی خود به عنوان چهره حامی مردم و فقرا افزود: کسانیکه عملکردشان در دوران تصدی مسوولیت های مختلف برای مردم روشن و واضح است روش مناسبی برای جمع آوری رای نیست.
بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به اظهارات یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظره امروز (جمعه) مبنی بر گران شدن قبوض در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: دولت تدبیر و امید و در دو مرحله تعرفه اینترنت را حدود ۵۰ درصد کاهش داد. ضمن اینکه نرخ اینترنت ثابت در سال ۹۲، به میزان ۳۴٫۲۸۷ ریال بوده که اکنون به ۱۵٫۴۰۰ ریال رسیده است. در شهرستان ها نیز نرخ اینترنت ثابت در سال ۹۲، به میزان ۳۵٫۲۳۶ ریال بوده و اکنون نیز به ۹۰۶۰ ریال رسیده است.
عضو کابینه یازدهم با بیان اینکه بعد از راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، استفاده از اینترنت در محتوای داخلی کاهش چشمگیر داشته بطوریکه در برخی سرویسها نظیر فیلیمو یا آپارات رایگان شده است، افزود: علاوه بر آن با اجرایی شدن طرح همکدسازی در سراسر کشور، هزینه تلفن ثابت مخصوصا در شهرهای کوچک کاهش چشمگیر پیدا کرد.
وی تصریح کرد: با اجرای طرح همکدسازی هزینه تلفن در شهرهای داخل یک استان به صورت داخل شهری محاسبه شده و تقریبا یک سوم شد. همچنین در شهرهای دور افتاده هم هزینه ها کاهش بیش از ۵۰ درصد داشته است.
واعظی با اشاره به اینکه بعد از اینکه مکالمات بین شهری به عنوان درون شهری محاسبه شده، هزینه مکالمات مردم به شدت کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر میزان استفاده مردم از ارتباطات بیش از ده ها برابر شده در حالی که هزینه های ارتباطی در سبد هزینه خانوار با مصرف چندین برابری امروزی، رشد متناسب نداشته است.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: تلاش دولت با توجه به اقبال عمومی به استفاده از فناوری ICT، کاهش هزینه های مردم در این حوزه همراه با افزایش دسترسی و کیفیت است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz