برطرف شدن ۵۵ آسیب‌پذیری در نرم افزارهای مایکروسافت

مایکروسافت وصله‌هایی را برای برطرف کردن بیش از ۵۵ آسیب پذیری در نسخه‌های مختلف ویندوز، آفیس، مرورگر اج و IE و… عرضه کرده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از پی سی ورلد، منابع غربی مدعی هستند که وصله‌های یاد شده سه آسیب پذیری که توسط هکرهای روس برای جاسوسی و سرقت داده‌های کاربران آمریکایی در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور مورد استفاده قرار گرفته بود، را هم برطرف می‌کند.
از مجموع آسیب پذیری های یاد شده ۱۵ مورد بسیار مهم ارزیابی شده اند. آسیب پذیری های مذکور مربوط به ویندوز، آفیس، Edge، Internet Explorerو موتور حفاظت از بدافزاری هستند که در اکثر محصولات ضدبدافزار ساخت مایکروسافت به کار گرفته می شود.
کارشناسان دو آسیب پذیری آفیس به نام های CVE-2017-0261 و CVE-2017-0262 را بسیار خطرناک قلمداد کرده اند. زیرا هکرها از این طریق می توانند کدهای مخرب خود را از راه دور بر روی رایانه فرد قربانی اجرا کنند. از حفره های یاد شده توسط هکرهای روس در ماه می گذشته برای انجام برخی حملات سایبری استفاده شده است.
این گروه هکری که Turla نام دارد از سال ۲۰۰۷ چند حمله سایبری پیچیده را در نقاط مختلف جهان اجرا کرده و نهادهای دولتی، سفارت خانه ها، سازمان های نظامی، موسسات تحقیقاتی و دانشگاهی و برخی شرکت های بزرگ تجاری را هدف قرار داده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz