کد منبع نرم‌افزار‌های امنیتی سایمنتک دزیده شد

شرکت امنیتی سایمنتک اعلام کرد: هکرها سعی دارند که در ازای محرمانه نگه داشتن کد منبع نرم‌افزارهای امنیتی این شرکت، میزان زیادی پول اخاذی کنند.فاوانیوز : شرکت امنیتی سایمنتک اعلام کرد: هکرها سعی دارند که در ازای محرمانه نگه داشتن کد منبع نرم‌افزارهای امنیتی این شرکت، میزان زیادی پول اخاذی کنند.

سایمنتک اعلام کرده است: این شرکت پس از اینکه در ماه گذشته مورد حمله هکرها قرار گرفت، با مقامات قانونی آمریکا تماس برقرار کرده و این اخاذی را گزارش داده است.مقامات اجرایی از جانب این شرکت امنیتی به هکرها پیشنهاد ۵۰ هزار دلاری دادند تا از انتشار کدهای منبع نرم‌افزارهای امنیتی آن جلوگیری کنند.این مقامات اجرایی در مجموعه زیادی از ای‌میل‌ها، خود را کارمند سیمانتک با نام “سم توماس” جا زدند اما هکرها، ای‌میل‌های مقامات اجرای قانون آمریکا که وانمود کرده بودند کارمند سیمانتک هستند را در معرض دسترس عموم قرار دادند.گفته شده پس از اینکه مذاکرات ظاهرا بی‌نتیجه مانده، کدهای امنیتی بیش‌تری منتشر شده است.

سرانجام “سم” به هکرها اعلام کرد که قادر است در دوره‌ای سه ماهه و در هر ماه دو هزار ۵۰۰ دلار پرداخت کند. هکرها نیز باید در بیانیه‌ای عمومی از طرف گروه خود اعلام کنند که در رابطه با این هک دروغ گفته‌اند و در صورت انجام این کار، سیمانتک بقیه ۵۰ هزار دلار را به حساب آن‌ها پرداخت خواهد کرد.
منبع : ایسنا
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz