عرضه ۱۳۲ اختراع در جشنواره ملی مخترعان دانشگاه آزاد

ششمین جشنواره ملی مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و هشتمین جشنواره رویش بنیادهای نخبگان پهنه دماوند با شناخت مخترعان و نخبگان برگزیده به کار خود پایان داد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، اختتامیه این جشنواره با حضور مرتضی موسی‎خانی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، محسن شاه‌رضایی مدیرکل تکریم الگوسازی بنیاد ملی نخبگان، داوود ثمری مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی، یدالله اردوخانی رئیس نخبگان استان تهران و احمد شمس سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در سالن همایش هتل فرهیختگان برگزار شد.
۲۳۰ اختراع به دبیرخانه این جشنواره ارسال‌ شده بود که ابتدا از سوی هیات‌داوران مورد ارزیابی اولیه قرار گرفتند و درنهایت ۱۳۲ اختراع شرایط لازم و امتیاز موردنظر را برای حضور در نمایشگاه پیدا کردند.
طرح‌های راه‌یافته به مرحله حضوری در ۱۳ زیرگروه مختلف دسته‌بندی‌شده بودند که بیشترین تعداد اختراعات مربوط به گروه پزشکی و تجهیزات پزشکی با ۲۹ اختراع و کمترین آن مربوط به گروه کامپیوتر و فناوری اطلاعات با یک اختراع بود.
طرح‌های پذیرفته‌شده در مرحله داوری نهایی به‌عنوان «اختراع سطح ۳» بنیاد ملی نخبگان شناسایی شدند و نخبگان برگزیده نیز به‌عنوان مخترع سطح ۳ مورد حمایت بنیاد نخبگان قرار می‌گیرند.
در این مراسم با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جوایز نقدی از مخترعان و نخبگان برگزیده‌ بخش‌های مختلف قدردانی شد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz