راه اندازی چهار بسته جدید پستی در قم در راستای اقتصاد مقاومتی

مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به سامانه پکپارچه سازی نشانی استاندارد ایرانیان گفت: این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه ها است و شرکت ملی پست با همه توان در زمینه اقتصاد مقاومتی و تحقق آن تلاش می کند.به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس حسین مهری در جلسه شورای اداری استان قم طی سخنانی گفت: ابتدا جا دارد از حمایت های استاندارد و معاونان و مدیران استان قدردانی کنم که از هیچ حمایتی برای اجرایی شدن طرح سامانه پکپارچه سازی نشانی استاندارد ایرانیان فروگذار نبودند.
معاون وزیر ادامه داد : امسال از سوی رهبری سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ، نامگذاری شد و برای اجرایی شدن این شعار ارزشمند ضرورت دارد که دست به دست هم دهیم که این شعار به اجرایی شود.
مدیرعامل شرکت ملی پست عنوان کرد: در این راستا در شرکت پست اقداماتی را آغاز کردیم که یکی از آنها موضوع سامانه پکپارچه سازی نشانی استاندارد ایرانیان بود که یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی است که در سال گذشته در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید.
مهندس مهری با بیان اینکه کلانشهر قم با توجه به حمایت استاندار اولین شهری است که به این سامانه متصل و این اقدام به بهره برداری رسید اضافه کرد: شهرهایی همچون تهران و قزوین و اصفهان و مشهد هم آماده پیاده سازی کامل است که با تامین زیرساختها این امر نهایی می شود.
وی گفت: برای اینکه هزینه های کار را کاهش دهیم چاره ای جز هوشمندسازی نداریم و اگر می خواهیم دولت کارآمد داشته باشیم باید هویت مکان را تبیین و هویت افراد را مشخص کنیم و از سوی دیگر هویت پولی که جابه جا می شود را نیز داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت ملی پست ادامه داد : در Gnaf ابتدا کدی را به یک مکان می دهیم و تمام اماکن کشور با یک کد یونیک شناخته می شود، از سوی دیگر آدرس استاندارد یک مکان وجود دارد که همه دستگاه های خدماتی می توانند از آن استفاده کنند.
معاون وزیر ارتباطات گفت: از طریق این سامانه طول و عرض جغرافیایی مکان مشخص می شود و از سوی دیگر تمامی اطلاعات بر روی نقشه های بومی بارگذاری شده که به صورت دیجیتال در اختیار هموطنان قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه در حدود ۲۷ سازمان با موضوع مکان و آدرس سر و کار دارند گفت: بااین سیستم گردشگری که وارد قم شود می تواند همه اطلاعا ت را از روی نقشه گرفته و یا فضای زیارتی تفریحی خدماتی و … را جستجو کند و سهولت خدمت به مردم را گسترش می دهد.
مدیر عامل شرکت ملی پست افزود: Gnaf نیازمند همکاری همه سازمان ها ست و اگر سازمان ها با هم همکاری نکنند فایده نخواهد داشت و باید همه در این زمینه اقدام و تبادل اطلاعات صورت گیرد.
مهندس مهری به افتتاح پست لجستیک در قم اشاره کرد و گفت: این پست نیز در کاهش هزینه ها موثر است و پست لجستیک نیز در راستای اقتصاد مقاومتی حذف واسطه تلاش خواهد کرد.
وی گفت: از دیگر خدمات ارائه شده در قم موضوع بیتاک است که به منظور تبلیغات کاندیدا در فضای مجازی انجام می شود تا بتوانیم از این طریق ساماندهی داشته و مشکلات فضای مجازی را کاهش دهیم.
مدیرعامل شرکت ملی پست همچنین از راه اندازی سیستم سیماک در قم خبر داد و گفت: این سیستم در حقیقت استعلام بین دستگاهی است و به طور مثال فردی که می خواهد اقدامی را انجام دهد دیگر نیاز نیست به هر اداره سر زده و وقت او گرفته شود و از این طریق تمامی استعلام ها انجام خواهد شد.
معاون وزیر تاکید کرد: استراتژی دولت این است که فساد را به صفر رسانده و سرعت خدمت رسانی را گسترش و از سو ی دیگر هزینه ها را کاهش دهد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz