انتشار روزانه ۸۴۰۰ بدافزار اندرویدی جدید

بررسی‌های یک موسسه امنیتی نشان می‌دهد روزانه ۸۴۰۰ بدافزار اندرویدی تازه منتشر شده، امنیت کاربران گوشی های مجهز به این سیستم عامل را تهدید می کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، به نقل از جی دیتاسافتویر، بررسی های موسسه جی دیتا حاکیست در مجموع بیش از ۷۵۰ هزار برنامه اندرویدی تازه عرضه شده در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ آلوده به بدافزار بوده اند و این بدان معناست که طی این مدت هر روز ۸۴۰۰ مورد برنامه آلوده به بدافزار عرضه شده اند.
رشد انتشار و عرضه بدافزارهای اندرویدی بسیار نگران کننده است، به گونه ای که تعداد برنامه های اندرویدی آلوده به بدافزار از ۲۱۴ هزار مورد در سال ۲۰۱۲ به بیش از یک میلیون مورد در سال ۲۰۱۳ افزایش یافته است.
این رقم از ۲٫۳ میلیون مورد در سال ۲۰۱۵ به ۳٫۲ میلیون مورد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و پیش بینی می شود تا پایان سال ۲۰۱۷ از مرز ۳٫۵ مورد نیز بگذرد.
انتشار این حجم از انواع بدافزار در قالب App های گوناگون زنگ خطر را برای کاربران گوشی های اندرویدی به صدادرآورده است. کارشناسان امنیتی می گویند نسخه های مختلف سیستم عامل اندروید حفره های امنیتی متعددی دارند و گوگل بر خلاف مایکروسافت یا ادوب به طور منظم و ماهانه وصله های امنیتی عرضه نمی کند. این شرکت سیاست های سختگیرانه ای به منظور به روزرسانی اندروید بر روی دیگر گوشی ها دارد و این مساله هم چالش های امنیتی موجود را تشدید کرده است.
در میان نسخه های مختلف سیستم عامل اندروید بیشترین میزان آلودگی مربوط به نسخه های Lollipop و Marshmallow به ترتیب با ۳۲ و ۳۱ درصد آلودگی است. در مقابل میزان آلودگی در نسخه Nougat سیستم عامل اندروید به تنها ۴٫۹ درصد می رسد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz