افزایش حملات سایبری با ایمیل های مخرب در جهان

گزارش یک شرکت امنیتی نشان می دهد در سال گذشته میلادی روزانه بیش از ۴۰۰ شرکت در جهان مورد حمله ایمیل های تقلبی قرار گرفته اند. در این ایمیل ها یک لینک خطرناک وجود داشته است.به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از دیلی میل، شرکتی آمریکایی به نام Symantec Security Respons در گزارش جدید خود ادعا می کند جرائم سایبری مبتنی بر ایمیل در حال افزایش است. این گزارش نگران کننده جدید نشان می دهد از هر ۱۳۱ ایمیل فرستاده شده برای افراد در سال گذشته، یکی از آنها حاوی لینک هایی خطرناک بوده است. همچنین طی سه سال گذشته ایمیل های تقلبی بیش از ۳ میلیارد دلار به کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان خسارت زده است.
افزایش اتکا به خدمات مبتنی بر ابر همچنین سبب شده سازمان ها و افراد در برابر حملات قرار گیرند.
طبق گزارش این شرکت در سال ۲۰۱۶ میلادی روزانه بیش از ۴۰۰ شرکت در سراسر جهان هدف ایمیل های تقلبی قرار گرفته اند.
علاوه برآن ده ها هزار مخازن اطلاعاتی مبتنی بر ابر متعلق به یک شرکت مورد سرقت قرار گرفتند زیرا کاربران مخازن قدیمی اطلاعات را بدون توجه به بخش احراز هویت به طور باز در فضای اینترنت رها کرده بودند.
طبق این گزارش روسای شرکت ها هیچ کدام به طور دقیق نمی دانند چه تعداد اپلیکیشن ابر در زیرمجموعه شان استفاده می شود.
بیشتر آنها تصور می کردند در زیرمجموعه شان حدود ۴۰ خدمت ابر مختلف مورد استفاده است حال آنکه رقم واقعی نزدیک به ۱۰۰۰اپلیکیشن بوده است.
از سوی دیگر بیش از ۶۹ درصد حملات باج خواهی علیه افراد صورت گرفته و ۳۱ درصد این نوع حملات به شرکت ها تعلق دارد.
جالب آنکه این گزارش نشانه هایی از ارتباط کره شمالی با حمله به بانکها در بنگلادش، ویتنام، اکوادور و لهستان را نیز کشف کرده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz