عرضه برترین آثار علمی دانش‌آموزان در دانشگاه امیرکبیر

اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان کشور و چهارمین جشنواره علمی و پژوهشی پژوهش‌سراهای شهر تهران در اردیبهشت ماه به صورت ملی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، محمد علی دشتی پور، مدیر پژوهش‌سراهای دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص «اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان کشور و چهارمین جشنواره علمی و پژوهشی پژوهش‌سراهای شهر تهران» گفت: این جشنواره برای اولین بار در کشور به صورت ملی در دانشگاه امیرکبیربرگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه حدود ۲۰ رشته علوم علمی در این جشنواره مورد بررسی قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: سلول‌های بنیادی، هوافضا، نانو، خلاقیت، کارآفرینی، کارگاه‌های آموزشی، قرآن پژوهشی، زیست فناوری، ادبیات و هنر، مکاترونیک، گیاهان دارویی، محیط زیست، رباتیک، برنامه نویسی، نجوم، پل مجازی و تولید بازی‌های رایانه‌ای از جمله این رشته‌ها به شمار می‌روند.
دشتی پور عرضه آثار علمی دانش آموزان نخبه و پژوهشگر در سراسر کشور را از جمله اهداف این نمایشگاه نام برد و یادآور شد: در این راستا در فن بازاری که در حاشیه این نمایشگاه برپا می‌شود ایده‌های دانش آموزی مورد حمایت علمی و صنعتی قرار می‌گیرند.
مدیر پژوهش‌سراهای دانش آموزی اداره کل اموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ۳۰ غرفه در اختیار ۳۰ استان قرار می‌گیرد تا آثار برتر علمی پژوهشی دانش آموزان عرضه شوند، اظهار کرد: فن بازار، کارگاه آموزشی، تور علمی و شو علمی از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره است.
دشتی پور زمان برگزاری این جشنواره را روزهای ۳ و ۴ اردیبهشت ماه ذکر کرد و افزود: افتتاحیه این جشنواره روز ۳ اردیبهشت و نمایشگاه در روزهای سوم و چهارم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz